A Dunaújvárosi Egyetem látképe
A Dunaújvárosi Egyetem látképe
Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza
Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza
Látkép a víztoronyról
Látkép a víztoronyról
Belvárosi kincsek
Belvárosi kincsek
Római Kőtár
Római Kőtár
Sárkányhajózás
Sárkányhajózás
Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza
Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza
Parázs-Varázs Családi hétvége
Parázs-Varázs Családi hétvége
Kortárs Művészeti Intézet
Kortárs Művészeti Intézet
Molnár László Emlékpark
Molnár László Emlékpark
Aratók c. szobor
Aratók c. szobor
Festői Duna-part
Festői Duna-part
Szoborpark
Szoborpark
Római kori fürdő
Római kori fürdő
Duna-part
Duna-part
Pentele híd
Pentele híd
Büszkék vagyunk sportolóinkra!
Büszkék vagyunk sportolóinkra!
Korsós lány szobra (Békás szökőkút)
Korsós lány szobra (Békás szökőkút)
Dózsa György tér
Dózsa György tér
Petőfi liget
Petőfi liget
Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza - aula
Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza - aula
Bartók és Kodály a Petőfi ligetben
Bartók és Kodály a Petőfi ligetben
Római kori dombormű másolata
Római kori dombormű másolata
Koncert a Petőfi ligetben
Koncert a Petőfi ligetben
Duna-parti sétány
Duna-parti sétány
Motorcsónak verseny
Motorcsónak verseny
previous következő

SAJTÓKÖZLEMÉNY

Hírkép: SAJTÓKÖZLEMÉNY

Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Fidesz Dunaújvárosi Szervezete megdöbbenve értesült a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság által közölt önkormányzati képviselőt érintő nyomozati eljárásról. A Fidesz Dunaújvárosi Szervezetének elnöksége kezdeményezte Gál Roland, önkormányzati képviselő Fidesz tagsági jogviszonyának, illetve önkormányzati frakcióbeli tagságának felfüggesztését. Minden további, felmerülő kérdéssel kapcsolatban a hivatalos eljárás lezárultáig nem kívánunk nyilatkozni, azonban mi is figyelemmel kísérjük a nyomozati és bírósági eljárást.

Pálfi-Németh Tünde
önkormányzati sajtószóvivő
DMJV PMH
2016. február 12.

Látogatási tilalom a fekvőbeteg osztályokon

Hírkép: Látogatási tilalom a fekvőbeteg osztályokon

Az ÁNTSZ-től kapott tájékoztatás szerint az influenza figyelőszolgálat alapján az influenzaszerű megbetegedések száma a Szent Pantaleon Kórház térségében az ötödik hétre meghaladta a járványügyi küszöbértéket.  A kórházban fekvő műtéten átesett, illetve legyengült védekezőképességű betegek, gyermekek, kismamák érdekében dr. Müller Cecíllia megyei tiszti főorvos kérésére a kórház vezetése 2016. február 12-étől teljes körű látogatási tilalmat rendel el a fekvőbeteg osztályokon. http://www.pantaleon.hu/cgi-bin/index.cgi?&&mode=content_view&content_id...

2016. február 10.

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság tájékoztatása

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság feladata a hátrányos megkülönböztetéssel okozott jogsértések kivizsgálása és megszüntetése. Keresse fel Dr. Szatmári Éva Fejér megyei egyenlő bánásmód-referens ügyfélfogadását: 06 30/ 960-2657, eva.drszatmari@gmail.com vagy hétköznapokon 9:00 és 14:00 között a 0622/333-460-as telefonszámon.

2016. február 9.

Ingyenes család- és gyermekvédelmi tanácsadás

Az Alba Regia Ifjúsági és Szabadidős Egyesület, Székesfehérvári Álláskeresők Egyesülete ingyenes jogi tanácsadást indít család- és gyermekvédelmi témakörben Sziklainé dr. Kiss Erzsébet ügyvéd segítségével. Helyszín: Székesfehérvári Álláskeresők Egyesülete Székesfehérvár, Tolnai u.10. Időpont: minden pénteken 10.00 - 12.00 óráig. TOVÁBBI INFORMÁCIÓ ÉS IDŐPONT EGYEZETETÉS MUNKANAPOKON 9:00 és 14:00 KÖZÖTT A 06-22/333-460-as TELEFONSZÁMON. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!

2016. február 9.

A kormány hétköznapjainkat érintő döntései

Hírkép: A kormány hétköznapjainkat érintő döntései

Négy fontos témakörben tartott sajtótájékoztatót Cserna Gábor, a Fidesz helyi szervezetének elnöke és dr. Galambos Dénes, a párt országgyűlési képviselője csütörtök délután. Adócsökkentés, otthonteremtés, bürökráciacsökkentés, bérnövekedés. http://dunaujvaros.com/hirek/201602/a_kormany_hetkoznapjainkat_erinto_do...

2016. február 5.

Átléptük a járványos küszöbértéket

A megye területén a figyelőszolgálatban résztvevő orvosok jelentései alapján 2016. 04. hetében (2016. január 25. és január 31. között) végzett becslés szerint a megye területén 767 fő, az előző hetinél 39,3%-al több beteg fordult orvoshoz influenzaszerű tünetekkel. A 100 ezer lakosra vonatkoztatott megyei morbiditás 183,7%ooo volt, átlépve a járványos küszöbértéket.

2016. február 3.

Huszonhárom unoka, nyolc dédunoka - Kati néni 90 éves

Hírkép: Huszonhárom unoka, nyolc dédunoka - Kati néni 90 éves

Újabb polgárral bővült a dunaújvárosi szépkorúak tábora, ugyanis Juhász Imréné a napokban tölthette be kilencvenedik életévét. Ez alkalomból köszöntötte őt az önkormányzat nevében Gombos István, humán ügyekért felelős alpolgármester. http://dunaujvaros.com/hirek/201602/huszonharom_unoka_nyolc_dedunoka_kat...

2016. február 2.

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság tájékoztatása

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság feladata a hátrányos megkülönböztetéssel okozott jogsértések kivizsgálása és megszüntetése. Keresse fel Dr. Szatmári Éva Fejér megyei egyenlő bánásmód-referens ügyfélfogadását: 06 30/ 960-2657, eva.drszatmari@gmail.com.

2016. február 2.

Jótékonyság előadással!

Hírkép: Jótékonyság előadással!

Jótékonysági estet szervez a Dunaújvárosi Egyetem Pecsét István megsegítéséért február 12-én 17 órakor az egyetem „A” épületének S01-es termében.  Az előadás ingyenes, a helyszínen gyűjtőládát helyeznek el! További információk a plakáton!

2016. február 12.

Jótékonysági Gymstick Nórival!

Hírkép: Jótékonysági Gymstick Nórival!

Jótékonysági tornát szerveznek 2016. február 17-én, szerdán 18:30 órától az Arany János Általános Iskola tornatermében (Március 15. tér 5-6.). Jegyek elővételben 1500 forintért, a helyszínen 2000 forintért vásárolhatók, mellyel a résztvevők Pecsét István gyógyulását segítik! További részletek a mellékelt plakáton olvashatók!

2016. február 10.

V. Farsang Foci Kupa - Dunaújváros

Hírkép: V. Farsang Foci Kupa - Dunaújváros

A Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség farsang alkalmából újra pályára hívja az amatőr kispályás labdarúgókat 2016. február 13-án szombaton az Arany János Iskola sportcsarnokába. A tornára 10 csapat jelentkezést fogadják el, akiket két 5-ös csoportba sorsolunk. Az első négy csapat továbbjut és egyenes kieséses rendszerben folytatják a küzdelmeket a döntőig. 

2016. február 8.

Februárban is MMK!

Hírkép: Februárban is MMK!

A februári hónapban is színes programokkal várja az érdeklődőket az MMK! Az alábbiakban ezekből a programokból szemezgethetnek az érdeklődők.

2016. február 1.

UTÓSZÓ IRODALMI ANTOLÓGIA - Bánki Éva

Hírkép: UTÓSZÓ IRODALMI ANTOLÓGIA - Bánki Éva

Február 02-án, kedden Bánki Éva író, szerkesztő, irodalomtörténész az Utószó vendége, akivel Gyöngyössy Csaba beszélget most megjelent Fordított idő című kötetéről. 

2016. február 1.

Intercisa Múzeum - Februári ajánló

Hírkép: Intercisa Múzeum - Februári ajánló

A dunaújvárosi Intercisa Múzeum februárban is keddtől- szombatig 10:00 óra és 16:00 óra között, a hónap első vasárnapján pedig 14:00 óra és 18:00 óra között ingyenesen látogatható. Az alábbiakban a februári programokat ajánljuk.

 

Római Kőtár és a Római Katonai Fürdő 2016. április 15-ig ZÁRVA TART.

2016. január 21.

A MAGYAR KULTÚRA NAPJA - TRIO A LÁ KODÁLY

Hírkép: A MAGYAR KULTÚRA NAPJA - TRIO A LÁ KODÁLY

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a Magyar Kultúra Napján, 2016. január 22-én, pénteken a Bartók Kamaraszínház és Művészetek Házában 18:00 órakor kezdődő Oláh Dezső zongoraművész és zenekarának, a Trió á la Kodály ünnepi koncertjére. A koncert keretében kerül átadásra a Pro Cultura Intercisae díj. A belépés ingyenes! További részletek: http://www.bartokszinhaz.hu/musor/a_magyar_kultura_napja_trio_a_la_kodaly

2016. január 18.

Gáspár Aladár - Könyvbemutató

Hírkép:  Gáspár Aladár - Könyvbemutató

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várnak a Kortárs Művészeti Intézet rendezvényére 2016. január 20-án, szerdán Gáspár Aladár festőművész, költő Úton című verses- képeskönyvének bemutatójára. A beszélgetést vezeti: Gyöngyössy Csaba. A belépés díjtalan!

2016. január 18.

Képviselői fogadóóra - ELMARAD!

Hírkép: Képviselői fogadóóra - ELMARAD!

Tájékoztatjuk a 2. vk. lakóit, hogy Lőrinczi Konrád a 2. vk. önkormányzati képviselőjének február 18-ára, csütörtökre meghirdetett képviselői fogadóórája ELMARAD. A képviselő úr következő fogadóóráján, 2016. március 03-án, csütörtökön 17:00 órakor, a Polgármesteri Hivatal 9. emeleti, 915-ös képviselői irodában várja a körzet lakóit!

2016. február 10.

Képviselői fogadóóra

Hírkép: Képviselői fogadóóra

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy Tóth Kálmán a 9. vk. önkormányzati képviselője, 2016. február 16-án, kedden 17:30 órától képviselői fogadóórát tart a Duna Menti Regionális Népfőiskolán (Jókai Mór u. 19.).

2016. január 29.

Képviselői fogadóóra

Hírkép: Képviselői fogadóóra

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy Cserni Béla a 3. vk. önkormányzati képviselője 2016. február 15-én, hétfőn 17:00 és 19:00 óra között képviselői fogadóórát tart a Római krt. 36/b szám alatt lévő, volt APEH iroda helyén létrehozott, Közösségi (Szolgáltató) Pontban.

2016. január 29.

Képviselői fogadóóra

Hírkép: Képviselői fogadóóra

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy Izsák Máté az 5. vk. önkormányzati képviselője (minden hónap harmadik hétfőjén) 2016. február 15-én, hétfőn 17:00 óra és 18:00 óra között képviselői fogadóórát tart a Dózsa György Általános Iskolában.

2016. január 29.

Képviselői fogadóóra

Hírkép: Képviselői fogadóóra

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy Nagy Zoltánné, a 7 vk. önkormányzati képviselője (minden hónap második csütörtöki napján) 2016. február 11-én, csütörtökön, 15:30 óra és 16:30 óra között képviselői fogadóórát tart a Hild József Szakközépiskolában.

2016. január 29.

Képviselői fogadóóra

Hírkép: Képviselői fogadóóra

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy Iván László a 6. vk. önkormányzati képviselője egy napon és két időpontban, azaz 2016. február 08-án, hétfőn 16:00 órától a Vasvári Pál Általános Iskolában tart képviselői fogadóórát, valamint ugyanezen a napon, de 17:00 órától a Technikum városrészben az Esze Tamás u. 13. szám alatti irodában várja az érdeklődő lakosságot!

2016. január 29.

Képviselői fogadóóra

Hírkép: Képviselői fogadóóra

Tájékoztatjuk a 2. vk. lakóit, hogy Lőrinczi Konrád a 2. vk. önkormányzati képviselője 2016. február 04-én (csütörtökön), 17:00 órakor, a Polgármesteri Hivatal 9. emeleti, 915-ös képviselői irodában várja a körzet lakóit. (A képviselő úr a hónap minden első és harmadik csütörtöki napján fogadóórát tart, így az ezt követő esedékes fogadóórájának időpontja: 2016. február 18. csütörtök.)

2016. január 29.

Képviselői fogadóóra

Hírkép: Képviselői fogadóóra

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy Pintér Tamás önkormányzati képviselő 2016. február 03-án, szerdán 15 órától 17 óráig képviselői fogadóórát tart a Vasmű út 41. 1. emelet 124. irodában. 

2016. január 29.

Elismerés a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumtól

Hírkép: Elismerés a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumtól

Az Európai Mobilitási Hét és Autómentes Nap sikeres megszervezéséért városunk önkormányzata a kiemelkedő munkát végző szervezőknek járó dicsérő oklevelet vehetett át a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumtól 2016. január 7-én, melyet a környezetvédelmi csoport munkatársai személyesen vettek át Szabó Zsolt fejlesztés- és klímapolitikáért felelős államtitkár úrtól.

2016. január 13.

Elismerő Oklevél a Polgármesteri Hivatalunk részére

Hírkép: Elismerő Oklevél a Polgármesteri Hivatalunk részére

Dunaújváros Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának az Európai Bizottság Környezetvédelmi Főigazgatósága 2015. decemberében elismerő oklevelet adományozott az EMAS Környezetvédelmi Vezetési és Hitelesítési Rendszer legkorábban történt bevezetéséért és eddigi leghosszabb idejű sikeres működtetéséért. Dunaújváros Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala a közigazgatásban egyedüliként részesült ilyen  elismerésben országunkban.

2015. december 18.

Európai Mobilitási Hét Dunaújvárosban

Csatlakozva az Európai Unió és a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium felhívásához Dunaújváros Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Főépítészi és Környezetvédelmi Osztálya megrendezi Dunaújvárosban az Európai Mobilitási Hetet, melyre mindenkit szeretettel meghívunk. A rendezvények időpontja: 2015. szeptember 16-22. A rendezvény keretén belül sor kerül a hagyománynak számító takarítási akció megszervezésére „Tiszta utcák, tiszta terek” várostakarítás egész héten a mellékelt felhívás alapján. A kesztyűket és a zsákokat mi biztosítjuk. Fontos információ, hogy szeptember 22-én, kedden az Autómentes napon a KNYKK Középnyugat-magyarországi Közlekedési Központ Zrt. (Alba Volán) támogatásával, Dunaújváros MJV helyi buszjáratain egész nap ingyenes lesz a közlekedés!

2015. szeptember 10.

Virágosítási Versenyfelhívás

Hírkép: Virágosítási Versenyfelhívás

A gazdasági és területfejlesztési bizottság egyetértésével Dunaújváros Megyei Jogú Város Polgármestere városunk települési környezetvédelmi programja valamint az EMAS Környezetvédelmi Vezetési és Hitelesítési rendszer feladatainak és célkitűzéseinek megvalósítására érdekében „Virágos Dunaújvárosért 2015.” címmel tizenhatodik alkalommal versenyt ír ki a dunaújvárosi lakosság számára. A következő 6 kategóriában lehet nevezni: A legszebb közterületi lakossági előkert ; A legszebb lakosság által virágosított ablak és/vagy franciaerkély ; A legszebb lakosság által virágosított erkély ; A legszebb virágosított intézményudvar és/vagy homlokzat ; A legszebb családi házas előkert ; A legszebb virágosított üzlet/vállalkozás előkert és/vagy homlokzat.

2015. május 26.

TeSzedd 2015.

Hírkép: TeSzedd 2015.

Az Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főfelügyelőség Nemzeti Hulladékgazdálkodási Igazgatósága idén az ötödik alkalommal szervezte és bonyolította le a "TeSzedd! Önkéntesen a tiszta Magyarországért 2015." elnevezésű országos hulladékgyűjtési akciót. Az idei évben is részt vettek a TeSzedd akcióban a Polgármesteri Hivatal környezetvédelmi-, és főépítészi csoport munkatársai. A Szalki-szigeten takarítottak és 14 zsák szemetet gyűjtöttek össze.

2015. május 21.

Hasznos információk - Veszélyes hulladék begyűjtését végző cégek Dunaújvárosban

Név Cím/telefon Mit gyűjt Nyitva tartás
E-Elektra Zrt.

Papírgyári u. 36.

25/510-380

Elektronikai

hulladék

Hétköznap

7:00-15:00

Méhecske 97 Kft.

Verebély út 23.

25/411-736

Használt akkumulátor

Hétköznap

7:00-15:00

Dunaferr Ferromark Kft. Vasmű tér 1-3. Azbeszt hulladék, pala hulladék Egyeztetés telepvezetővel 25/583-650

A lejárt szavatosságú vagy megmaradt gyógyszereket Dunaújváros összes gyógyszertárában átveszik.

Főépítészi, Építésügyi és Környezetvédelmi Osztály

2015. január 1.

2014. szeptember 16-22-ig Európai Mobilitási Hét

Tervezett programok: 2014. 09. 16. kedd  „Hivatali Zöld Nap” Polgármesteri Hivatal 910 - 912-es Iroda és IX. emeleti tárgyaló (Betekinthetnek a hivatal „zöld” munkájába) 800-1600 óra között (10 fős csoportokban időpont egyeztetéssel) 2014. 09. 17. szerda „Ismeretterjesztő előadás” Polgármesteri Hivatal VII. emeleti tárgyaló 1300 órától kerül megrendezésre (vendégelőadónk: Petrovickijné Dr. Angerer Ildikó) „A mi utcánk, a mi jövőnk, Dunaújváros környezeti állapota” A teremben 40 fő fér el egyszerre (előzetes bejelentkezést kérünk). További információért kattintson a tovább linkre!

2014. szeptember 8.

"A mi utcánk, a mi jövőnk!"

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium megkeresésére, Dunaújváros 2014. évben részt vesz az Európai Mobilitási Hét megrendezésében. A rendezvény keretén belül a Dunaújváros MJV Polgármesteri Hivatal, Hatósági Igazgatósága Főépítészi, Építésügyi és Környezetvédelmi Osztály környezetvédelmi szakcsoportja a korábbi hagyományokhoz híven ebben az évben is megrendezi takarítási akcióját „A mi utcánk, a mi jövőnk” érdekében.

2014. szeptember 5.

Tájékoztatás a magánfőzésre (otthoni pálinka főzésre) vonatkozó szabályokról

Tisztelt Ügyfelünk!

A magánfőzés szabályait a jövedéki adóról és a jövedéki termékek forgalmazásának különös szabályairól szóló 2003. évi CXXVII. törvény tartalmazza.

2015. december 17.

Közeleg az iparűzései adóelőleg kiegészítés határideje!

Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzatai Adóhatósága szeretné felhívni az adózók és könyvelőik figyelmét, hogy az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény (továbbiakban: Art.) 2. számú mellékletének II/A/2/c) pontja szerint a társasági adóelőlegnek az adóévi várható fizetendő adó összegére történő kiegészítésre kötelezett vállalkozónak az iparűzési adóelőleget a várható éves fizetendő adó összegére az adóév december 20. napjáig kell kiegészítenie.

2015. december 17.

Fontos határidők következnek!

Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzati Adóhatósága szeretné felhívni az adózók és könyvelőik figyelmét néhány fontosabb helyi iparűzési adót érintő bejelentési, bevallási határidőre.

2014. december 8.

Tisztelt Adózók!

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlése a 23/2014. (XI.28.) önkormányzati rendeletével módosította az építményadóról szóló 57/2011. (XII.16.) önkormányzati rendeletét.

A módosítás főként az építményadó alkalmazott mértékeit érintette. (A rendelet szövege megtalálható az általános tudnivalók menüpontban.)

2014. december 8.

Tisztelt Érintettek!

A helyi adókról szóló 1990. évi C. törvény (a továbbiakban: Htv.) 1. § (1) bekezdése felhatalmazza a települési önkormányzatok képviselő-testületeit arra, hogy illetékességi területükön az e törvényben nevesített helyi adókat vezessenek be.

Dunaújváros Megyei Jogú Város közgyűlése e felhatalmazás alapján 2004. július 01. napjával bevezette az építményadót, melynek tárgyi hatálya kiterjed a nem lakás céljára szolgáló épületre, épületrészre, valamint a nem magánszemély tulajdonában lévő lakásra.

2014. december 8.

Tájékoztatás KATA adóalanyok részére

Tisztelt Adózók!

E tájékoztatóban a kisadózó vállalkozások tételes adója (továbbiakban KATA) hatálya alá tartozó adózók iparűzési adókötelezettségével kapcsolatos tudnivalókat foglaljuk össze, amelyet a helyi adókról szóló 1990. évi C. törvény (Htv.) 39/B. § (3)-(10) bekezdése szabályoz.

2014. január 14.

Kata-alanyokra vonatkozó rendelkezések változásai

Tisztelt Érintettek!

A kisadózó vállalkozások iparűzési adókötelezettségét érintően 2014. január 1. napjától több pontban is változott a helyi adókról szóló 1990. évi C. törvény (továbbiakban Htv.).

2013. december 10.

Közeleg az iparűzési adóelőleg feltöltés határideje

Tisztelt Vállalkozás!

Az Adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény (Art.) 2. számú melléklet II/A/2/c) pontja értelmében a társaságiadó-előlegnek az adóévi várható fizetendő adó összegére történő kiegészítésére kötelezett, naptári évvel azonos üzleti évet választó vállalkozónak a helyi iparűzési adóelőleget a várható éves fizetendő adó összegére az adóév december 20. napjáig kell kiegészítenie.

2013. december 10.

A belvárosi felújításokkal kapcsolatos információk

Együttműködés az együttnevelésért pályázat