fő tartalom

Dunaújvárosi Szlalom - kiállítás 2014. november 21-től

Két év után újra közös kiállításon mutatják be legfrissebb alkotásaikat a dunaújvárosi képző- és iparművészek. Kortárs Művészeti Intézet - Dunaújváros 2014. november 21 - december 19 Megnyitó: 2014. november 21., péntek 18 óra Közreműködik a Dunaújvárosi Vegyeskar Kiállítóművészek: Balla Attila, Cyránski Mária, Csiki Emese, Csikós Árpád, Endrődy Orsolya, Eke Annamária, Éri Jenő Tamás, Farkas Éva Mária, Farkas Mihály, Feltóti Sándor, Füredi Tamás, Gábor Imre, Gáspár Aladár, Gombos István, Horváth Tibor, Ihász János, Jobbágy Bernadett, Kalácska Gábor, Kaszás Tamás Tibor, Kelemen Marián Éva, Keserue Zsolt, Kiss Anna, Kiss Ervin Gábor, ifj. Koffán Károly, Kosztolányi György, Kovács Adél, Lipics Vilmos, Martinkó Márk, Melkovics Tamás, Móder Rezső, Moizer Zsuzsa, Molnár Gábor, Móró Máté, Nemes Ferenc, Orbán Sándor, Páhi Péter, Páhi-Fekete Noémi, Pinke Csaba, Pók Tímea, ROHO, Rozsnyai Sándor, Simon Tamás, Tábori Csaba, Vachter János, Várnai Ágnes, Várnai Gyula (Az alkotók névsora nem végleges.)

A kiállítás megtekinthető 2014. december 19-ig, vasárnapok kivételével naponta 10-től 18 óráig. A belépés díjtalan.

Dunaújváros arculatát markánsan meghatározza a vizuális kultúra: az egyedülálló szocreál építészeti, képző- és iparművészeti emlékek, a sok-sok kortárs köztéri alkotás, a Duna-parton található különleges, a Nemzetközi Acélszobrász Alkotótelep és Szimpzionon született műveket felsorakoztató Szoborpark és természetesen a Kortárs Művészeti Intézet időszaki kiállításai. De ugyanilyen meghatározó az itt élő, vagy ma is a városhoz kötődő, számarányában is jelentős képző- és iparművészek tevékenysége – többek között ez az, ami évtizedek óta jelentős szerepet kap a kortárs vizuális művészet népszerűsítésében, a város és a kistérség kulturális életének alakításában.
E dunaújvárosi képző- és iparművészek életében különös jelentőséggel bír az a kétévente megrendezésre kerülő seregszemle, melyen együtt mutathatják be legfrissebb alkotásaikat, tájékoztathatják a vizuális kultúra iránt érdeklődőket arról, hogy hol áll ma az országosan is elismert „dunaújvárosi művészet” – milyen irányt vett az elmúlt két évben a már „befutott” alkotók munkássága, és kik az újonnan érkező, feltörekvő generáció tagjai. De ezek a tárlatok nem csak a kiállítók, a szűkebb értelemben vett szakmában tevékenykedők és a kortárs művészet rajongói számára szolgálhatnak fontos információkkal, hanem minden, a település iránt elkötelezett polgár részére is, hiszen nincs más, ami ennyire átfogó képet nyújtana Dunaújváros művészetvilágának aktuális helyzetéről, a fentebb említett arculat folyamatban lévő és várható változásairól.
A kiállításra meghívott művészek körét – az elmúlt tíz év gyakorlatát követve – a Kortárs Művészeti Intézet idén is az Újpart Dunaújvárosi Képző-és Iparművészek Egyesületével egyeztetve jelöli ki. Semmiképpen nem meglepő, hogy a hivatásos képző- és iparművészek – idetartoznak a művészeti egyetemet (korábban főiskolát) végzettek, illetve azok az alkotók, aki valamely országos szakmai szervezet tagjai – felkérést kapnak a kiállításra. Csakúgy, mint a képző- vagy iparművészeti egyetemek hallgatói és az Újpart Egyesület tagjai is – hiszen a felvétel ezen intézményekbe és ebbe a szervezetbe is egyfajta szakmai elismerést jelent.

  • Létrehozva: 2014. november 13.