fő tartalom

Őrizzük meg helyi értékeinket, hiszen van mire büszkének lennünk!

Hírkép: Őrizzük meg helyi értékeinket, hiszen van mire büszkének lennünk!

A Jószolgálati Otthon „Ragyogj kékben Dunaújváros” projektje, a Móricz iskola Kodály Zoltán módszere, a Pentelei iskola Arany Iránytű Programja és a Quintia zenekar is bekerült a Települési Értéktárba (TÉB), amelyet még 2016-ban hozott létre a közgyűlés.

A bizottság feladata a helyi értékeket tartalmazó gyűjtemény létrehozása, legyen szó a város szempontjából meghatározó jelentőségű szellemi termékről, tárgyról, kulturális alkotásról, hagyományról, jelképről vagy természeti értékről.

Az értéktárba bekerült újabb, a lakosság által javasolt elemekről Barta Endre, humán ügyekért felelős alpolgármester így vélekedett:

– A Települési Értéktárba gyűjtjük – ahogyan a nevében is benne van  –  Dunaújváros értékeit. A célunk az, hogy ezeket az értékeket egyben tartsuk, időről-időre, a lakosság javaslatai által gazdagítsuk, és a jövő generációjának is megmutassuk, hogy Dunaújvárosban van mire büszkének lenni.

Nem beszélve arról, hogy ez az értéktár egyfajta elismerés és visszajelzés is az értéktárba kerülők munkásságáról, hiszen az ő tevékenységük is az, amely hiánypótló, és öregbíti Dunaújváros hírnevét. – fogalmazott Barta Endre.

Legutóbb újabb értékekkel bővült a települési értéktár: a Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Általános Iskola Kodály Zoltán módszere, a Jószolgálati Otthon Közalapítvány „Ragyogj kékben Dunaújváros” projektjei, a Pentele iskola Arany Iránytű Programja, valamint a Quintia zenekar.

A Dunaújvárosi Móricz Zsigmond Általános Iskola Dunaújváros zenei, kulturális életének meghatározó intézménye. A méltán világhírű Kodály-koncepción alapuló oktató-nevelő munkája országszerte elismert. Az iskola célja továbbra is folytatni azt a kultúrmissziós munkát, amelynek segítségével az országban és határainkon túl is népszerűsíti a Kodály Zoltán elképzelései alapján működő zeneoktatást és ezzel nem csak az iskolát, hanem a várost is ismertté, elismertté teszi az országban és külföldön is.

A Jószolgálati Otthon Közalapítvány, mint kiemelten közhasznú szervezet, kiemelkedő szerepet tölt be a társadalmi elfogadás elősegítésében, a másság elfogadásában, színvonalas, országosan is elismert programjaival, projektjeivel. A „RAGYOGJ KÉKBEN DUNAÚJVÁROS" rendezvényük kiemelkedő. Érzékenyítéssel, figyelem felhívással, nyitottsággal megmutatják, hogy milyen értékeket hordoznak, milyen sokoldalúak, szerethetők.

Pentele iskola Arany Iránytű Programja

A program a Pentele XXI. Oktatásért Művészetért Alapítvány és a Pentelei iskola közösségi kísérleteként szökkent szárba, és célja az érzelmileg vagy értelmileg sérült, tanulási motivációjukat vesztett, kudarcokkal terhelt diákok iskolán belüli mentálhigiénés rehabilitációja.

Másrészt a programba bevont fiatalok körében olyan jelenségekre keresnek megoldást, mint a végzettség nélküli iskolaelhagyás, az iskolai agresszió, a bullying, a kamaszkori depresszió, az autoagresszió, a szerhasználat és a fiatalkori bűnözés. A program megkapta a rangos, Civil Díj 2020 - Legnagyobb hatású projekt díját is. A program nehezen beilleszkedő gyermekeken segít.

A Quintia zenekar öt női előadóból áll. 2011-ben alakultak és azóta változatlan felállásban koncerteznek. Mára már szerves részét képezik Dunaújváros kulturális életének. A magyar népzenén alapuló világzene műfajában olyan, azonnal felismerhető hangzást alakítottak ki, amely magával ragadó élményt nyújt minden hallgatójuk számára. Igényes, egyedi hangszerelésük párosulva a művészi előadásmóddal olyan érték, melyet városunk lakói megbecsülnek, szeretnek.

Barta Endre hozzátette: továbbra is várják a lakosság javaslatait, hogy Dunaújváros Települési Értéktára további elemekkel gazdagodhasson.

Javaslattevő lap: https://bit.ly/3xpKeoo

 

 

  • Frissítve: 2023. február 15.
  • Létrehozva: 2023. február 13.