Modell értékű együttműködés a Dunaújvárosi Főiskola és a dunaújvárosi Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskola között.

Egyedülálló Integrált Szakképzési Központ létrehozását határozta el Dunaújváros meghatározó felsőoktatási és szakképzési intézménye, a Dunaújvárosi Főiskola és a Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskola, új nevén: Dunaújvárosi SZC (Szakképzési Centrum) Bánki Donát Gimnáziuma és Középiskolája

Az országosan is példaértékű kezdeményezés keretében a szakképző iskola a főiskola „A” épületébe költözik, melynek anyagi feltételeit a főiskola az EMMI Felsőoktatási Struktúraátalakítási Alap e célra benyújtott és elnyert pályázata biztosítja. A projekt sikere ezáltal nagymértékben köszönhető az EMMI felsőoktatásért felelős államtitkárságának pozitív hozzáállásáért, támogatásáért.

Az így létrejövő partneriskolai együttműködés kiszélesíti az oktatásban és a kutatás-fejlesztésben lévő lehetőségeket és jobb körülményeket teremt a szakképzésben. Az Integrált Szakképző Központ szakmai programjának fejlesztése számos közös projekttel gazdagítja a régió K+F+I életét.

Fontos tudni, hogy a Dunaújvárosi SZC Bánki Donát Gimnáziuma és Középiskolája nem gyakorló iskolaként működik majd, hanem önállóságát megtartó, és a felsőoktatáshoz, valamint az iparhoz szorosan kötődő képzési helyként, amely már a középfokú oktatásba frissen belépett diákoknak is tud életpálya modellt kínálni. Az Alkalmazott Tudományok Egyeteme címre esélyes Dunaújvárosi Főiskola minden diplomás képzésében bevezette a kooperatív-duális modellt, széleskörű vállalati kapcsolatrendszerére alapozva használható és piacképes tudással vértezi fel a jövő szakembereit.

A 2015/2016-os tanévtől, vagyis szeptembertől megvalósuló együttműködés főbb előnyei:

  • Az integrált szakképző központ többszintű oktatást valósít meg, a középiskolától a főiskolai alap és mesterképzéseken keresztül, a kooperatív-duális képzés rendszerében.
  • A végzett szakemberek helyben, akár a főiskola partnercégeinél is találhatnak munkát, így helyben maradnak, megőrizve az értelmiséget.
  • A szakközépiskola az eddigieknél lényegesen jobb feltételek között, a campus területén belül, modern, XXI. századi körülmények között működik majd.
  • Az együttműködés stabil életpályamodellt biztosíthat a pályaválasztók számára.
  • A megújuló képzési módszerek alkalmazkodnak a piac igényeihez.
  • A tehetséggondozásban új dimenziók nyílnak.
  • A Dunaújvárosi Főiskola laborparkjának, kutatási tereinek innovatív, szakképzési célú igénybevételére nyílik lehetőség.

Az integrált szakképzési központ létrehozását kiemelkedően támogatta dr. Dorkota Lajos a Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatal elnöke, dr. Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár, dr. Czomba Sándor, munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkár, dr. Galambos Dénes a térség országgyűlési képviselője és Cserna Gábor Dunaújváros Megyei Jogú Város polgármestere.

 

Mészáros Virág

kancellár

Dunaújvárosi Főiskola

 

 

Dr.habil András István

rektor

Dunaújvárosi Főiskola

 

Cserna Gábor

polgármester

Dunaújváros MJV

 

Dokumentum
Csatolmány Méret
sajtokozlemeny_banki_df.doc 57 KB
módosítva
2015. július. 10.

facebook megosztás