Az összefogás újabb aranytallérjai
Több mint félmillió forint adomány gyűlt össze Dunaújváros Kenyerének eladásából az elmúlt negyedévben, amely összeget az Esőemberek Szüleinek Dunaújvárosi Egyesületének adtak át. Forrás - DO
Cserna Gábor polgármester elmondta, amikor a pékség ügyvezetője megkereste őt Dunaújváros Kenyerének ötletével (különleges burgonyakenyeret sütnek, amelynek eladásából helyi civil szervezeteket segítenének) támogatandónak tartotta, de nem gondolta, hogy ekkora sikernek örvend majd az új kenyér, és hogy ekkora városmarketing ereje lesz. Köszönetet mondott Lissák Kálmánnak, a Szécsényi Sütőipari Kft. ügyvezető igazgatójának, és a helyi Tourinform irodának, hogy immár az ötödik akciót szervezték meg. Továbbá köszönetet mondott a városlakóknak is, akik a város kenyerének vásárlásával a nemes célokat támogatják.
Minden egyes eladott kenyér után ötven forinttal növekszik a jótékonysági alap. Az elmúlt negyed évben az Esőemberek Szüleinek Dunaújvárosi Egyesülete javára gyűjtötték az adományt a vásárlók jóvoltából. Több mint 11 ezer darabot adtak el Dunaújváros Kenyeréből, és az eddigi legnagyobb összeget, 550.600 forintot tudtak átadni az egyesületnek.
Kálmánné Tóth Mária, az egyesület titkára megköszönte a lehetőséget és az adományt. Mint mondta, a támogatást képzésekre szeretnék fordítani, hogy megfelelő ismeretekkel rendelkezhessenek az érintett szülők, pedagógusok, továbbá segítenék ebből a pénzből a családokat is.
Lissák Kálmán elmondta, várakozásokon felüli Dunaújváros Kenyerének, az akció sikeressége, amiért köszönetet mondott egyrészt a vásárlóknak, akik a jó cél mellé állnak, másrészt a pékség kollégáinak is, akik mindenféle nehézség ellenére tudásuk, akaratuk legjavát odateszik azért, hogy nap, mint nap a polcokra kerüljön a burgonyás kenyér. A sajtótájékoztatón bemutatta azt az emlékplakettet, a Magyar Marketing Szövetség által adományozott „Városmarketing gyémánt” elismerő díjat, amelyet a Dunaújváros Kenyeréért kapott a város. Beszélt arról is, hogy egy, a Duna televízión futó sorozatban olyan cégeket mutatnak be, amelyek pályázati segítséggel valósítottak meg fejlesztéseket is. Ilyen a Széchenyi pékség is, amelynek bemutatójában a város kenyerét állították középpontba. Mint mondta, minden egyes ilyen pozitív hír a hovatartozást erősítheti az emberekben.
Az akciót tovább folytatják, a következő kedvezményezett a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Ifjúsági Egyesülete. Farkas Zsolt, az egyesület alapító elnöke elmondta, a közösségépítő rendezvényeikre, a mozgáskorlátozottak részére biztosított szolgáltatásaik növelésére, az elhasználódott tárgyi eszközeik fejlesztésére és a pályázati támogatások önrészéhez használnák fel a támogatását.