Döntések az év első közgyűlésén
A január 23-ai ülésen 19 témát tárgyalt nyilvánosan városunk közgyűlése, további kettőről pedig zárt ajtó mögött határoztak a képviselők. Az ülésen szinte kivétel nélkül egyhangú döntések születtek, a napirendre került témák nem hoztak vitát.
Változó illetményalap
Még a közgyűlés ülése előtt fogalmazott úgy Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester, hogy fontos lesz a harmadik napirend, ami a polgármesteri hivatalban foglalkoztatott köztisztviselők idei évre vonatkozó illetményalapjának megállapításáról szól, ezzel ugyanis lehetőség nyílik arra, hogy a központi költségvetésben meghatározottnál magasabb összegben állapítson meg illetményalapot a közgyűlésünk, ami több pénzt jelent a köztisztviselőink számára.
Változik a menetrend
A közgyűlés döntése szerint március elsejétől változni fog a 35-ös autóbusz menetrendje, ami mostantól alkalmazkodni fog a DAK Kft. műszakváltásaihoz, ezekben az időpontokban a 35-ös járat nem fog betérni a TESCO-hoz.
Az új műfüves kispálya mellé most öltöző épülhet
Önkormányzatunk pályázatot nyújt be a Magyar Labdarúgó Szövetség amatőr sporttelep felújítási programjában öltöző építésre, ugyanis a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség szakmai együttműködésével pályázati lehetőség nyílt arra, hogy a Lorántffy iskola udvarán található műfüves pályák mellé öltözők épülhessenek, mintegy 80 millió forint összegben.
Biztosítva az ebtelep működése
Korábban született már együttműködési megállapodás az ebrendészeti telep feladatellátására az Első Magyar Állatjogi Alapítvánnyal, ez az együttműködés került most újra a testület elé, immár módosított formában, ami az elkövetkező öt évre oldja meg megnyugtatóan az ebtelep működtetését.
A tér neve újra Szentháromság tér
Orosz Csaba önkormányzati képviselő javaslata alapján, megfelelő előkészítés után és a mostani közgyűlés jóváhagyásával a város 2153-as helyrajzi számú közterületét (a Mondbach-kúria előtti teret) Szentháromság térnek nevezte el közgyűlésünk.
Egy újabb pályázat a láthatáron
Döntött a közgyűlés az “Energia menedzsment rendszerek fejlesztése és bevezetése önkormányzatok számára” című pályázaton való részvételről, amely sikeres elbírálás esetén lehetőséget biztosítana az önkormányzat számára lokális energiamenedzsment rendszerek kiépítésére. Az energiamenedzsment rendszer célja az önkormányzat energiafelhasználásának optimalizálása, az energiaköltségek csökkentése, az önkormányzati intézmények üzemeltetésének racionalizálása.