225 millió forintra pályázik Dunaújváros

Sajtótájékoztató részeként számolt be arról Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármester, hogy Dunaújváros a városi intézményekkel közösen indul a DIMOP Plusz 2.1.1-24 pályázaton. Sikeres elbírálás esetén jelentős támogatásban részesülnének az intézményeink.

Fontos témákról döntöttek a januári közgyűlésen – az elfogadott döntések egyikéről beszélt részletesebben Szabó Zsolt alpolgármester.

Széles intézményháló

Az elmúlt években Dunaújváros számos pályázaton indult, amelyek jelentős része közvetlen EU-s forrásokat biztosított a városnak. A támogatásokra szükség is van, hiszen az önkormányzat nagyon sok intézmény működését biztosítja. Kezdetben erről a szerteágazó intézményrendszerről beszélt Szabó Zsolt alpolgármester:
– Egy újabb pályázatról tudok beszámolni, egy újabb fejlesztés részleteit szeretném ismertetni. Az elmúlt évek megmutatták nekünk, városvezetőknek és mindenkinek Dunaújvárosban, hogy erős és összetartó közösségekkel tudunk a nehéz időszakokon úrrá lenni. Ezekhez a közösségekhez jól működő intézményrendszerre is szükség van. Dunaújvárosnak széles intézményhálózata van, ám az energiaválság időszaka megmutatta, hogy ennek fejlesztésén még dolgoznunk kell. Nem fogalmazunk túlzóan, ha azt mondjuk, sok helyen kőkorszaki állapotokat örököltünk. Egy felelős városvezetés tanul a kihívásokból, mi is így tettünk, amikor a DIMOP energiamenedzsment pályázatán elindultunk, erről a közgyűlésen hoztunk döntést.

[node:title]

Van, ami fejlesztésre vár

Szabó Zsolt kiemelte, a pályázat az intézmények energiamenedzsmentjének fejlesztését célozza, hogy még hatékonyabban tudjon a város energia (rezsi) ügyében gazdálkodni az intézményekben, ezzel is segítve az intézményekben dolgozókat, a vendégeket, vagy szociális bentlakásos intézmény esetében az ott élőket:
– Ez egy 100%-os támogatású pályázat, amelyben a maximális összegre, 225 millió forintra pályázott Dunaújváros Önkormányzata az intézményeinkkel közösen. A pályázat időtartama pedig 18 hónap.

[node:title]

A pályázat jelentős segítséget nyújthat olyan városi intézményeknek, mint például a Bölcsődék Igazgatósága, a Dunaújvárosi Óvoda, az Útkeresés Segítő Szolgálat, az Egyesített Szociális Intézmény és Árpád-Házi Szent Erzsébet idősek Otthonai, a József Attila Könyvtár, vagy épp az Egészségmegőrzési Központ.
Mindannyian emlékezhetünk az energiaválság legsúlyosabb hónapjaira, amikor elképesztően magas összegű számlákra panaszkodtak az intézmények. A pályázat nyomán biztosított volna a segítség, amelyre nagy szüksége van kis túlzással mindenkinek a városban. Ha a fenntartott intézmények fejlődni tudnak, azzal csak jól jár minden dunaújvárosi.

módosítva
2025. február. 06.

facebook megosztás