Tizenkettő TOP Plusz pályázatot készít elő az önkormányzat

Minden dunaújvárosit érintő fejlesztésekkel és pályázatokkal kapcsolatban tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármester. A következő hetekben több, mint tíz projektet készítenek elő, amelyek mind EU-s forrásból valósulnának meg. 

Szabó Zsolt

Fontosak az uniós pályázatok


A tájékoztató részeként Szabó Zsolt alpolgármester felidézte, a város életét befolyásoló nagyberuházások és fejlesztések kizárólag az Európai Unió támogatásával valósulhatnak meg Dunaújvárosban. Mint ismert, a kormány politikája miatt az EU-s források nem jutnak el a városlakókhoz, sőt, a legfrissebb hírek szerint a kohéziós forrásokból vonnak majd le nagyobb összeget, amely így nem jut el a magyar emberekhez, s így értelemszerűen a dunaújvárosiakhoz sem. 
A munka nem áll meg
Ennek ellenére az önkormányzat nem tétlenkedik – Szabó Zsolt kiemelte, haladnak a pályázatok előkészítésével, hiszen ezeket a forrásokat megérdemlik a dunaújvárosiak, és ezeket a pénzeket a város fejlődése érdekében kell felhasználni. Március 31-ig 12 különböző TOP Plusz fejlesztés pályázati anyaga készül el, illetve a közgyűlésen döntöttek arról is, hogy közel félmilliárd forint értékben hajtanának végre humán fejlesztéseket. Ez lehetőséget biztosítana a meglévő infrastruktúra fejlesztésére, a civil szervezetekkel együtt tennének azért, hogy élhető és pezsgő várost varázsoljanak a beérkező forrásokból. 


Mindenkit érintő fejlesztések


Az alpolgármester beszámolt néhány olyan projektről is, amelyek sokak életét tennék könnyebbé. Ilyen például a belterületi közútfejlesztés, amely részeként elkészülhetne az OMV-nél lévő körforgalomnál a Dózsa György útról a Baracsi út felé egy jobbra kanyarodó sáv, amely gördülékenyebbé tenné a közlekedést. Szabó Zsolt említette továbbá a külső Aranyvölgyi út vagy épp a Petőfi Sándor utca nagyobb szakaszának felújítását, a tervezett parkolókialakításokat, illetve úgynevezett forgalomcsillapító gyalogosövezetek létrehozását, ahol eddig erre nem volt lehetőség. Szintén EU-s forrásokból terveznek energetikai beruházásokat az önkormányzati tulajdonú intézmények esetében, hiszen az elmúlt évek megmutatták, hogy hogy az energiahatékonyság fejlesztésére bizony költeni kell. 


A gyermekeink jövőjét és jelenét meghatározó fejlesztések sem maradnak el: az önkormányzati tulajdonú és fenntartású köznevelési intézmények komplett felújítására is készülnek például az Eszterlánc Tagóvoda, a Csillagvirág Tagóvoda, vagy épp az Aranyalma Tagóvoda esetében, hogy modern és a mai kornak megfelelő körülmények között nőhessek fel a dunaújvárosi fiatalok. 
 

módosítva
2025. február. 27.

facebook megosztás