A cél az innováció és a város fejlesztése

Dunaújvárosnak is szüksége van az Európai Unió finanszírozta pályázatokra. Ezek a források hozzájárulnak ahhoz, hogy városunk fejlődjön és modernebb, szebb otthont biztosítson a lakosságnak. Erről is beszélt Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester az aktuális pályázati ciklus kapcsán. 

Szabó Zsolt

A márciusi közgyűlésen számos EU-s pályázattal kapcsolatos tervezetet fogadott el a képviselőtestület. Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs alpolgármester számolt be arról, hogy ezeknek a TOP Plusz pályázatoknak a központjában az itt élő emberek élete áll – a beruházásokkal célzottan a dunaújvárosiak életminőségét javítják majd.

Támogatás az intézményeknek

Az alpolgármester a közelmúltban beszélt arról, hogy a fejlesztések az itt élő emberek mindennapjait hivatott megkönnyíteni:
– A jövőért most kell tenni. Célunk, hogy a város oktatási intézményei méltó környezetben várhassák a tanulókat és a munkatársakat – éppen ezért az Arany János Általános Iskola, valamint az óvodák felújítására is jut forrás a pályázati összegből.
Szabó Zsolt kitért arra is, hogy a pályázatok új elemének értelmében oktatási és szociális intézményekkel, alapítványokkal szorosan együttműködve a renoválási munkák mellett arra is ügyelnek, hogy az intézményeket élettel és közösséggel töltsék meg. Ennek első lépése a megfelelő környezet megteremtése. Továbbá belterületi közútfejlesztések, közlekedésbiztonsági fejlesztések és energetikai korszerűsítések is megvalósulhatnak a pályázatból.
A gazdasági alpolgármester arra is kitért, hogy az EU-s pályázatok már régóta segítik a megyei jogú városok fejlődését. Azonban – a kormányzat politikája miatt – ezek a források jelenleg nehezen elérhetőek. Mint fogalmazott, ezek a források járnak a magyar embereknek, így a dunaújvárosiaknak is – a források megszerzéséért folyamatosan dolgoznak.
Az államon keresztül és a közvetlenül az unióból érkező pályázati összegekre egyaránt szüksége van Dunaújvárosnak – a jövő városfejlesztése most kezdődik.

Új szemlélet, új nézőpontok

Felmerülhet a kérdés, hogy anyagi lehetőségek mellett mit adhatnak még az Európai Unió forrásai. A márciusi közgyűlésen, valamint a korábbi pályázati ciklusokban elfogadott tervezetek egyaránt azt a célt szolgálják, hogy az innováció révén új tapasztalatokkal és nézőpontokkal gazdagodjon a város:
– Ezek a pályázatok szemléletformáló hatással is bírnak. Dunaújváros és a benne élők is megérdemlik, hogy szép és európai színvonalú településen élhessenek. Ennek a megvalósulása hosszú folyamat, de úgy gondolom, hogy az eddig elnyert összesen nyolc pályázattal rendre közelebb leszünk ehhez a célhoz. Bízom abban, hogy a közös munka nemcsak hatékony, de eredményes is lesz – még vonzóbb, megtartó, és élhetőbb várossá válhat lakóhelyünk.
Szabó Zsolt úgy fogalmazott, hogy mindezek a pályázati lehetőségek új utat nyithatnak a fejlődésre – akár átképzési programok keretében, vagy éppen a humán infrastruktúra fejlesztése terén. Jelenleg is az a cél, hogy a korábbi közgyűlésen elfogadott pályázati programok révén Dunaújváros tovább épüljön, folyamatosan javuljon a lakosság komfortja, életminősége.
 

 

 

módosítva
2025. április. 09.

facebook megosztás