Tizenöt napirend szerepelt a csütörtöki közgyűlés előtt
A nyár kellős közepén is vannak határidős feladatok, amelyekre reagálnia kell az önkormányzatunknak. A csütörtöki közgyűlés összesen 15 kérdésben foglalt állást, ezek között módosítások, változtatások, szerződés hosszabbítás, pályázati kiírás szerepelt.
A Fejér Vármegyei Kormányhivatal által kiadott módszertani útmutató alapján közgyűlésünk megváltoztatta Szervezeti és Működési Szabályzatát. A változtatások elsősorban technikai jellegűek voltak.
Változik a Polgármesteri Hivatal strukturális felépítése, működése. Az elfogadott módosítás után a Kabinet Iroda profiltisztítása történik meg, házon belüli átcsoportosítással létrejön a Rendezvény Iroda, mely ezentúl rendezvények szervezésével, lebonyolításával fog foglalkozni.
Közel egy órán keresztül téma volt a közgyűlésben a dunaújvárosi hajléktalan ellátás, a működtető szervezet éves beszámolója, illetve az ellátórendszer jövőbeli fenntartása. Oláh János a JUVE-FIDESZ-KDNP képviselője, aki egyébként korábban a hajléktalanellátásért felelős szervezet általános igazgatója volt, kérte, hogy ne fogadja el a beszámolót a közgyűlés, és vonja meg a támogatást, majd hosszabb vita után módosította javaslatát a napirend levételére. Pintér Tamás polgármester szerint értelmetlen elutasítani a beszámolót, ráadásul ezzel párhuzamosan, ha a város elvonná a támogatást, a rászorulók kerülnének még inkább hátrányos helyzetbe. Kiderült az is, hogy Oláh János bár korábban számos szabálytalanságra hívta fel a hatóságok figyelmét, törvénytelenséget nem találtak az ellenőrzések. Samók Dávid a Magyar Mentőszolgálat Alapítvány új kurátora szerint az új támogatási szerződés megkötése lehetőséget biztosít a jövőben egy átlátható és ellenőrizhető működtetésre. A testület elfogadta a 2024. évben végzett munkáról szóló szakmai beszámolót, egyidejűleg pedig a közgyűlés megfogalmazta azt a célt, hogy a dunaújvárosi hajléktalan ellátás egy ellátási helyen, a Papírgyári út 11. szám alatti ingatlanon valósuljon meg, a jelenlegi két telephely integrációjával. A Magyar Mentőszolgálat Alapítvánnyal pedig új ellátási szerződés elfogadása mellett döntött a közgyűlés.
Döntött a testület az Útkeresés Segítő Szolgálat intézmény vezetésére irányuló pályázat kiírásáról. A Móra Ferenc Általános Iskola, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola, EGYMI új óvodai alapfeladattal és telephellyel bővül, melyhez szükségessé vált a fennálló vagyonkezelési szerződés módosítása.
Az önkormányzat és a Dunaújvárosi Jégkorong Kft. között hamarosan lejáró üzemeltetési szerződést hosszabbította meg egy évvel közgyűlésünk. Döntés született arról, hogy az önkormányzat tulajdonában álló Szelidi-tavi üdülő üzemeltetését a jövőben a DVG Zrt. fogja ellátni.