„Zászlók a szélben…” – lobogók díszítik Dunaújváros köztereit

Tavaly óta a város több pontján is zászlók kerültek a korábban üresen árválkodó zászlórudakra. De végre a Városháza épületére is került egy olyan zászlótartó, ami méltó egy megyei jogú városhoz. Pintér Tamás elmondta: tudja, hogy vannak ennél fontosabb dolgok is, de az ilyen apróságok miatt lesz szebb, méltóbb Dunaújváros. A polgármester hozzátette: az különösen méltatlan volt, hogy eddig Dunaújváros zászlaja nem volt kitűzve a Városháza épületére.

A település zászlója még a legkisebb falu önkormányzatának épületére is ki van tűzve, sajnos ez Dunaújvárosban eddig nem volt így, dacára annak, hogy egy nagy megyei jogú város vagyunk. Sok tekintetben szépen ápoljuk hagyományainkat, a 70 éves város sok-sok emlékét, de vannak területek, ahol vannak hiányosságok, ilyen volt ez is – mondta Pintér Tamás.

A polgármester hozzá tette: ilyenkor rendre megkapja a városlakóktól, hogy "Ez volt a legnagyobb probléma a városban?". Természetesen nem, de úgy gondolom, hogy azért jó itt élni, és végigmenni ennek a városnak az utcáin, mert mindenhol találkozhatunk valami hasonló különlegességgel – érvelt Pintér Tamás.

A város első embere megmutatta azt is, hogy a Béke téren található Lajos-köveknél is felállítottak egy zászlórudat, amin Magyarország címeres zászlója díszeleg, a területen a közeljövőben lesz még néhány változás, hogy amikor idén augusztusban ide érkeznek a lovas zarándokok, már egy méltó terület várja őket, amit a dunaújvárosiak egész évben élvezhetnek majd.

 

[node:title]

 

Szintén került egy zászlórúd az Október 23-a térre, az ’56-os emlékműhöz, ahol a „lyukas lobogót” fújja a szél.

Ezen kívül a város több pontján már korábban rendbe hozatta az önkormányzat a korábban üresen árválkodó zászlórudakat. Pintér Tamás ezzel kapcsolatban elmondta, nagyon gyászos képet nyújtanak azok a rudak, amelyek akár évtizede már zászló nélkül állnak. Ezeknek a rendbehozatala bár egyszerűnek tűnik, néha igen költséges feladat, de mégis fontos, hiszen ezek is sokat hozzátesznek ahhoz, hogy egy-egy terület rendezett, szép legyen.

 

[node:title]

 

Tavaly ennek keretében kerültek lobogók az uszoda elé (ezek közül kettő éppen javítás alatt van, mert a közelmúltban a viharos szél megrongálta), a Városházával szemben lévő rudakra és a Magyar út és Aranyvölgyi út találkozásához. Ami pedig szintén nagyon szép látvány, hogy végre a ’48-as emlékműnél is állandóan fent van a piros-fehér-zöld magyar trikolór.

 

[node:title]

 

A polgármester hozzátette: szeretnék tovább folytatni ezt a munkát is, hogy ne legyen a városban olyan zászlórúd, amelyik csupaszon rozsdásodik és csak rontja a városképet.

Ehhez várja a városlakók jelzéseit is, a munkát pedig a források fényében elvégzik.

módosítva
2022. április. 08.

facebook megosztás