2025. ápr. 1.
Hugó
Augusztus 25-én kezdődik a dunaújvárosi köztéri fasorok növényvédelmi permetezése
A Hortobágy Környezetvédelmi Kft. várhatóan 2022.08.25-től végzi a köztéri fasorokon a növényvédelmi munkákat. A város útjai mellett található fasorokon az esti órákban zajlik majd a permetezés.
A munkálatok várhatóan két-három napot vesznek igénybe, ez alól kivételt képez, ha az éjszakai órákban esik, ebben az esetben pót-napokat jelölnek ki.
A városban kizárólag zöld besorolású (gombaölő, rovarölő) szerekkel permeteznek, amely a kártevők és kórokozók ellen védi a fákat - emberre és állatra nem veszélyesek.
A platán fákon a csipkés poloska és gnomóniás betegség ellen permeteznek, a vadgesztenye fákon levélaknázó és levélfoltosság ellen, a városi fasorokon pedig levéltetű elleni szereket használnak.