Figyelem! Szombattól III. fokú hőségriasztás lép életbe!

Az Országos Tisztifőorvos a meteorológiai előrejelzési adatok alapján az ország egész területére vonatkozóan: 2026. június 20-án (szombat) 00.00 órától elrendelt II. fokú hőségriasztást 2026. június 26-án (péntek) 24.00 óráig meghosszabbította.

Hőség

Továbbá 2026. június 27. (szombat) 00.00 órától 2026. június 30. (kedd) 24.00 óráig III. fokú hőségriasztást adott ki. A következő napokban a hőmérséklet megközelíti a 40 °C-ot, ezért a következő tanácsokat érdemes megfogadni.
A nagy melegben érdemes kihasználni a város hűsölési lehetőségeit. Várja a felfrissülni vágyókat az Aquantis Élményfürdő és a Szalki-szigeti szabadstrand, emellett a Városháza téren és a Március 15. téri KRESZ-park mellett működő párakapuk is segítenek enyhíteni a hőséget. Az alábbi óvintézkedéseket ajánljuk a lakosság figyelmébe:
-Fogyasszanak naponta több liter folyadékot, elsősorban vizet vagy ásványvizet!
-A déli, kora délutáni órákban lehetőleg tartózkodjanak árnyékos, hűvös helyen!
-Viseljenek világos színű, könnyű ruházatot, sapkát vagy kalapot!
-Kerüljék a hosszabb ideig tartó, közvetlen napsugárzást!
-Ne hagyjanak gyermeket vagy háziállatot parkoló gépjárműben még rövid időre sem!
-Fordítsanak kiemelt figyelmet az idősekre, a kisgyermekekre és a krónikus betegségben szenvedőkre!
-Gondoskodjanak a háziállatok folyamatos ivóvízellátásáról és árnyékos pihenőhelyéről!
 

Mindenki vigyázzon magára és egymásra is!
 

módosítva
2026. június. 25.

facebook megosztás