fő tartalom
 • Római kori dombormű másolata
  Római kori dombormű másolata
 • Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza
  Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza
 • dunaújvárosi látkép
  dunaújvárosi látkép
 • Duna-parti sétány
  Duna-parti sétány
 • Sárkányhajózás
  Sárkányhajózás
 • Római Kőtár
  Római Kőtár
 • Festői Duna-part
  Festői Duna-part
 • Koncert a Petőfi ligetben
  Koncert a Petőfi ligetben
 • Látkép a víztoronyról
  Látkép a víztoronyról
 • Korsós lány szobra (Békás szökőkút)
  Korsós lány szobra (Békás szökőkút)
 • dunaújvárosi látkép
  dunaújvárosi látkép
 • Parázs-Varázs Családi hétvége
  Parázs-Varázs Családi hétvége
 • Aratók c. szobor
  Aratók c. szobor
 • Bartók és Kodály a Petőfi ligetben
  Bartók és Kodály a Petőfi ligetben
 • Belvárosi kincsek
  Belvárosi kincsek
 • Motorcsónak verseny
  Motorcsónak verseny
 • dunaújvárosi látkép
  dunaújvárosi látkép
 • Petőfi liget
  Petőfi liget
 • Szoborpark
  Szoborpark
 • Molnár László Emlékpark
  Molnár László Emlékpark
 • Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza
  Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza
 • Pentele híd
  Pentele híd
 • A Dunaújvárosi Egyetem látképe
  A Dunaújvárosi Egyetem látképe
 • Dózsa György tér
  Dózsa György tér
 • dunaújvárosi látkép
  dunaújvárosi látkép
 • Büszkék vagyunk sportolóinkra!
  Büszkék vagyunk sportolóinkra!
 • Kortárs Művészeti Intézet
  Kortárs Művészeti Intézet
 • Római kori fürdő
  Római kori fürdő
 • dunaújvárosi látkép
  dunaújvárosi látkép
 • Duna-part
  Duna-part
 • Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza - aula
  Bartók Kamaraszínház és Művészetek Háza - aula

Hírek

Tisztelt Ügyfeleink! Tisztelt Választópolgárok!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a kormányablakok és az okmányirodák 2024. június 8. és 9. napján (szombat, vasárnap) az alábbiak szerint biztosítják az ügyintézés lehetőségét:

2024.június 8. (szombat): 08:00-16:00

2024.június 9. (vasárnap): 07:00-19:00

2024. június 5.

433 parkolóhellyel bővült városunk az elmúlt négy és fél év alatt

Hírkép: 433 parkolóhellyel bővült városunk az elmúlt négy és fél év alatt

A parkolási helyzet minden nagyobb városban örökzöld téma, gyors ütemben nő a gépjárművek száma, de a parkolás számára rendelkezésre álló terület véges.

2024. május 31.

Posta nyílik a Béke városrészben is!

Hírkép: Posta nyílik a Béke városrészben is!

A Magyar Posta a korábbi években takarékossági okokra hivatkozva több száz postát zárt be az országban. Nekünk természetesen a sajátjaink fájtak a legjobban, utoljára 2022. novemberében a Dunaújváros 8-as, a Béke városrésziek postája, ami a Spar áruházban üzemelt. Városunk polgármestere a héten jó hírt közölt, újra lesz posta a Béke városrészben!

2024. május 31.

Elkezdődött a szúnyoggyérítés - mi is tehetünk a vérszívók szaporodása ellen

Hírkép: Elkezdődött a szúnyoggyérítés - mi is tehetünk a vérszívók szaporodása ellen

A kellemes, tavaszi idő beköszöntével a szúnyogok is megjelennek, amelyek gyakran megkeserítik a mindennapjainkat. A viszkető csípések mellett ugyanis különféle betegségeket is terjeszthetnek. Nagy részük a magánterületeken található udvarokon pl. vízgyűjtőedényekből, pocsolyákból kel ki, éppen ezért fontos, hogy a lakosság is részt vegyen a védekezésben.

2024. május 24.

Tömegek buliztak a Rómain

Hírkép: Tömegek buliztak a Rómain

Bár hivatalosan múlt vasárnap ünnepeltük gyermekeinket, több helyen már előbb is elkezdődtek a programok. Például pénteken délután a Római városrészben, a víztoronynál, ahol egy igazi városrészi rendezvény kerekedett, ráadásul a gyerekeket egy igazi kedvenc, a Kalap Jakab zenekar szórakoztatta.

2024. május 24.

Felsorakoztak az egyenruhások a mozi előtti téren

Hírkép: Felsorakoztak az egyenruhások a mozi előtti téren

A közbiztonsági rendezvénysorozat egyik leglátványosabb programja az egyenruhások bemutatója, majd későbbi felvonulása volt. Nemrég ismét pezsgett a Kultik mozi előtti terület, látogatók százai ismerkedhetek a katonákkal, rendőrökkel, tűzoltókkal, no meg persze a Büntetés-végrehajtási Intézet  (BVI) munkatársaival.

2024. május 24.

Ragyogtak a fáklyák Dunaújváros utcáin – Szalamanderrel búcsúztak a valétáló hallgatók

Hírkép: Ragyogtak a fáklyák Dunaújváros utcáin – Szalamanderrel búcsúztak a valétáló hallgatók

Folytatták a selmecbányai hagyományt a Dunaújvárosi Egyetem végzős hallgatói: csütörtök este Szalamanderrel, azaz fáklyás, bányászlámpás felvonulással vettek búcsút a várostól és az Alma Matertől. A valétáló hallgatókat Pintér Tamás polgármester fogadta a Városháza téren.

2024. május 23.

Programözön május utolsó hétvégéjén

Hírkép: Programözön május utolsó hétvégéjén

Sütögetés, gazdag programkínálat, gyermeknapi sokadalom, kisvonat és buli már biztosan lesz a közelgő Parázs-Varázson, amelynek az idei évben is a Szalki-sziget ad otthont.

A városi piknik a gyermeknapra időzítve igazi családi dzsemborinak ígérkezik, amely már pénteken elkezdődik!

2024. május 22.
Szántó Péter

Szántó Péter

1. választókerület képviselője
Rajta Újváros! Egyesület
tel.: 06-30-927-4133
email: szanto1@dunaujvaros.hu

Lőrinczi Konrád

Lőrinczi Konrád

2. választókerület képviselője
FIDESZ-KDNP
tel.: 06/30 1956-576
email: klorinczi@gmail.com

Motyovszki Mátyás

Motyovszki Mátyás

3. választókerület képviselője
Rajta Újváros! Egyesület
tel.: 06/30 947 87 09
email.: motyovszki3@dunaujvaros.hu

Barta Endre

Barta Endre

4. választókerület képviselője
Rajta Újváros! Egyesület
tel.: 06/70 602-02-69
email.: barta.endre@dunaujvaros.hu

Raduka Zsuzsanna

Raduka Zsuzsanna

5. választókerület képviselője
Rajta Újváros! Egyesület
tel.: 06/30 592 1083
email.: raduka5@dunaujvaros.hu

Szabó Zsolt

Szabó Zsolt

6. választókerület képviselője
Rajta Újváros! Egyesület
tel.: 06/30 856 54 16
email.: szabo.zsolt@dunaujvaros.hu

Mezei Zsolt

Mezei Zsolt

7. választókerület képviselője
Rajta Újváros! Egyesület
tel.: 06/30 607 12 33
email.: mezei.zsolt@dunaujvaros.hu

Dr. Székely Károly

Dr. Székely Károly

8. választókerület képviselője
Rajta Újváros! Egyesület
tel.: 06/20 226-64-51
email.: szekely8@dunaujvaros.hu

Tóth Kálmán

Tóth Kálmán

9. választókerület képviselője
Rajta Újváros! Egyesület
tel.: 06/20 227 91 45
email.:  toth9@dunaujvaros.hu

Orosz Csaba

Orosz Csaba

10. választókerület képviselője
Rajta Újváros! Egyesület
tel.: 06/30 445 77 35
email.: orosz10@dunaujvaros.hu

Gombos István

Gombos István

független
tel.:
email:

Cserna Gábor

Cserna Gábor

képviselő
FIDESZ-KDNP
tel.:
email:

Szepesi Attila

Szepesi Attila

képviselő
FIDESZ-KDNP
tel.:
email:

Mészáros László

Mészáros László

képviselő
FIDESZ-KDNP
tel.:
email:

Elkezdődött a szúnyoggyérítés - mi is tehetünk a vérszívók szaporodása ellen

Hírkép: Elkezdődött a szúnyoggyérítés - mi is tehetünk a vérszívók szaporodása ellen

A kellemes, tavaszi idő beköszöntével a szúnyogok is megjelennek, amelyek gyakran megkeserítik a mindennapjainkat. A viszkető csípések mellett ugyanis különféle betegségeket is terjeszthetnek. Nagy részük a magánterületeken található udvarokon pl. vízgyűjtőedényekből, pocsolyákból kel ki, éppen ezért fontos, hogy a lakosság is részt vegyen a védekezésben.

2024. május 24.

Újra nyitva a hulladékudvar!

Hírkép: Újra nyitva a hulladékudvar!

Ismét a dunaújvárosiak rendelkezésére áll a hulladékudvar.

A lakossági hulladékudvar nyitva tartása:

Hétfő: 6:00-14:00

Kedd: 6:00-14:00

Szerda: 6:00-18:00

Csütörtök: 6:00-14:00

Péntek: 6:00-14:00

Szombat: 8:00-12:00

Vasárnap: ZÁRVA

A hulladékudvarban nyitvatartási időben munkatársaink segítenek a hulladék elhelyezésében és tájékoztatást nyújtanak az elhelyezhető hulladék fajtájáról.

A hulladékudvar megtalálható a Dunaújváros, Budai Nagy Antal út 2. szám alatt.

 

2024. május 14.

Tájékoztatás kutak üzemeltetéséről

Hírkép: Tájékoztatás kutak üzemeltetéséről

A 2024. január 1. előtt engedély nélkül létesített, ötven méternél nem mélyebb és vízzáró réteget nem érintő háztartási kutakat a jogalkotó teljes körűen mentesíti a fennmaradási engedélyezési kötelezettség alól. Az engedéllyel nem rendelkező, 50 méternél nem mélyebb, vízzáró réteget el nem érő háztartási kutakat jogszerűen létesítettnek minősíti.

2023. december 5.

Középpontban az energia

Hírkép: Középpontban az energia

Dunaújváros önkormányzata idén is csatlakozott a szeptember 16 - 22. között 22. alkalommal megrendezett Európai Mobilitási Héthez. Az eseménysorozat célja idén is a környezetbarát és fenntartható városi közlekedés népszerűsítése, hosszútávú célkitűzése pedig, hogy rávegye a rendszerint autóval közlekedő polgárokat, hogy az utazáshoz fenntartható alternatív közlekedési módokat vegyenek igénybe, úgy, mint például a kerékpár; vagy a városunkban is elérhető elektromos roller, vagy tegyenek egy próbát akár gyalog.

2023. szeptember 14.

Díjazták a klímavédelmi napok résztvevőit

Hírkép: Díjazták a klímavédelmi napok résztvevőit

A KEHOP-1.2.1-18-2019-00254 „Élhető éghajlatért – helyi klímastratégia és szemléletformálás Dunaújvárosban” című projekt részeként Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Dunaújváros Felsőoktatásáért Alapítvány Dunaújváros és környéke oktatási és nevelési intézményeinek részvételével, a májustól szeptemberig tartó időszakban „Klímavédelem házhoz megy” illetve „Klímavédelem háztól házig” elnevezésű klímavédelmi napokat valósított meg.

2022. december 16.

Október 25.-ig még lehet jelentkezni a Klímavédelmi konferenciára, ahol a fókuszban a város klímastratégiája lesz

Hírkép: Október 25.-ig még lehet jelentkezni a Klímavédelmi konferenciára, ahol a fókuszban a város klímastratégiája lesz

Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata a KEHOP-1.2.1-2018-2019-00254 azonosító számú „Élhető éghajlatért – helyi klímastratégia és szemléletformálás Dunaújvárosban” elnevezésű projekt záró rendezvényeként klímavédelmi konferenciát szervez 2022. október 26-án (szerdán) 10:00 órától a Polgármesteri Hivatal „C” szárnyának Házasságkötő és rendezvénytermében.

 

2022. október 18.

Elkészült Dunaújváros klímastratégiája - október 26-án megismerhetik

Hírkép: Elkészült Dunaújváros klímastratégiája - október 26-án megismerhetik

Az „Élhető éghajlatért – helyi klímastratégia és szemléletformálás Dunaújvárosban” elnevezésű projekt részeként elkészült Dunaújváros klímastratégiája, amely tartalmában két részből áll.

A helyzetértékelés során a település területéhez kötődő szén-dioxid kibocsátás mértékét, forrásait számszerűsíti és ismerteti.

A célmeghatározó rész a helyi adottságok figyelembe vételével olyan energiahatékonysági és megújuló energiaforrásokat felhasználó javaslatokat szemléltet, amelyekkel elérhetővé vállnak a kitűzött kibocsátáscsökkentési – és karbonsemlegességi célok.

2022. október 14.

Épül-szépül a Kádár-völgy kincse

Hírkép: Épül-szépül a Kádár-völgy kincse

A város közepén valóságos ékszerdoboznak számít a Baracsi úti Arborétum, amelyet Orosz Csaba önkormányzati képviselő szívügyének tekint, és önkéntes kis közösségekkel együtt szépítget.

Az elmúlt időszakban egyebek mellett felújították a padokat és az asztalokat, jelenleg is épül a kerítés és az állatállomány is gyarapodik.

2022. október 13.

Közeledik az iparűzési adó bevallás benyújtásának határideje

Fontos bevallási határidő következik, ezért szeretnénk emlékeztetni a Dunaújvárosban vállalkozási tevékenységet folytató egyéni és társas vállalkozásokat, valamint a könyvelőket, hogy a 2023. évről szóló helyi iparűzési adó bevallás teljesítésének és az adó megfizetésének határideje 2024. május 31. napja.

A 2023. adóévre a helyi adókról szóló törvény (Htv.) 39/A. § szerinti egyszerűsített (sávos) adóalap-megállapítást választó adóalanyoknak nem kell bevallást benyújtaniuk, ha az adóévi adó összege nem haladja meg az adóévi adóelőleg összegét, vagy – ha a megfizetett adóelőleg összege magasabb – az adózó az adóelőleg és az adóévi adó összege különbözetének a visszatérítését nem kéri.
A sávos adóalap-megállapítást alkalmazó adózóknak helyi iparűzési adójukat bevallás benyújtása nélkül 2024. május 31. napjáig meg kell fizetniük.

Felhívjuk adózóink és képviselőik figyelmét továbbá arra, hogy a 2024-es adóév vonatkozásában a Htv. 39/A. § szerinti egyszerűsített adóalap-megállapítás választásának határideje 2024. május 31. napja!

2024. május 21.

Tájékoztató a KATA adójának új szabályairól

Hírkép: Tájékoztató a KATA adójának új szabályairól

2022. szeptember 1-jén hatályát vesztette a kisadózó vállalkozások tételes adójának régi szabályozása, ezért a régi KATA szerint adózóknak 2022. augusztus 31-én – a törvény erejénél fogva – a KATA adóalanyiságuk, ezzel együtt a helyi adókról szóló 1990. évi C. törvény (továbbiakban: Htv.) 39/B. §-a szerinti egyszerűsített iparűzési adóalap-megállapításra való jogosultságuk megszűnt. Ezzel kapcsolatosan az alábbiakra kívánjuk felhívni az érintettek szíves figyelmét.

Azok az adóalanyok, akik „régi KATA” alanyként egyszerűsített iparűzési adóalap-megállapítást választottak, de nem nyilatkoztak a Htv. 2022. szeptember 1-jétől hatályos 39/B. § (3) bekezdése szerinti egyszerűsített iparűzési adóalap-megállapítás választásáról, illetve a Kata tv. alapján már nem KATA alanyok, a 2022. január 1. és 2022. augusztus 31. közötti időszakról - amennyiben adóalap-mentességet kívánnak igénybe venni az iparűzési adóban - akkor 2023. január 15-éig kell az adóbevallásukat benyújtaniuk. A bevallásban a 2,5 millió Ft adóalap időarányos részét kell feltüntetni.

Azoknak az adózóknak, akik/amelyek az adóalap-mentesség érvényesítése érdekében már benyújtották bevallásukat, csak a fennmaradó 2022. szeptember 1. és 2022. december 31. közötti időszak tekintetében kell bevallást teljesíteniük, melynek határideje 2023. május 31. napja. E bevallásban az adóalap kizárólag az általános szabályok szerint állapítható meg.

Azok az adóalanyok, akik "új KATA" alanyként nyilatkoztak arról, hogy 2023. szeptember 1. napjától továbbra is élni kívánnak a Htv. 39/B. § (3) bekezdése szerinti egyszerűsített adóalap-megállapítás lehetőségével és igénybe szeretnék venni az adóalap-mentességet, a teljes 2022. adóévről, azaz 2022. január 1-je és 2022. december 31-e közötti időszakról 2023. január 15-e helyett 2023. május 31-éig nyújthatják be adóbevallásukat.

2023. január 11.

Helyi iparűzési adót érintő változások

Hírkép: Helyi iparűzési adót érintő változások

Az Egyes adótörvények módosításáról szóló 2022. évi XLV. törvény (Módtv.) megalkotásával gyökeresen átalakulnak az iparűzési adóalap egyszerűsített megállapítására vonatkozó szabályok. A helyi adókról szóló 1990. évi C. törvény (Htv.) jelenleg hatályos szabályozása szerint a helyi iparűzési adóalap egyszerűsített meghatározásának lehetőségével a személyi jövedelemadóról szóló törvény szerinti átalányadózó vállalkozó, a kisadózó vállalkozások tételes adójának alanya, a kisvállalati adó alanya, valamint azon egyéb iparűzési adóalany élhet, akinek/amelynek a nettó árbevétele az adóévben – 12 hónapnál rövidebb adóév esetén napi arányosítással számítva időarányosan – a 8 millió Ft-ot nem haladta meg.

Az egyes adóalanyokra külön adóalap-megállapítási szabály és külön eljárási rendelkezés vonatkozik. A Módtv. – a Htv. adóalap-megállapítási rendszerének bonyolultságát csökkentő céllal – újítja meg az iparűzési adóalap egyszerűsített megállapítási módját, s ezáltal a jelenlegi módszerek közül háromfélét (a 8 millió forintot meg nem haladó nettó árbevételű adóalanyra, az átalányadózóra, a KATA alanyára vonatkozó egyszerűsített lehetőséget) egyféle adóalap-megállapítási mód vált fel.

2022. december 20.

A kisadózó vállalkozások tételes adójának (KATA) megszűnésével és az új KATA létrejöttével kapcsolatos újabb tájékoztató

Hírkép: A kisadózó vállalkozások tételes adójának (KATA) megszűnésével és az új KATA létrejöttével kapcsolatos újabb tájékoztató

Önkormányzati adóhatóságunk 2022. augusztus 12-én a honlapján keresztül tájékoztatta az adózókat a KATA megszűnésével összefüggő változásokról, valamint az új KATA létrejöttével kapcsolatos teendőkről, tudnivalókról. A tájékoztató közzétételét követően a Pénzügyminisztérium az önkormányzatok részére kiadott egy útmutatót, melynek alapján az alábbiakról kívánjuk informálni az érintetteket.

2022. szeptember 2.

Tájékoztató a kisadózó vállalkozások teendőiről az új KATA miatt

Hírkép: Tájékoztató a kisadózó vállalkozások teendőiről az új KATA miatt

2022. szeptember 1-jén hatályát veszti a kisadózó vállalkozások tételes adójának régi szabályozása, ezért a jelenleg KATA szerint adózóknak 2022. augusztus 31-én a törvény erejénél fogva megszűnik a KATA adóalanyiságuk. A megszűnéssel kapcsolatban az adózóknak nincs külön bejelentési kötelezettségük.

2022. augusztus 12.

Figyelem! Az EFER-befizetés újra elérhető

Hírkép: Figyelem! Az EFER-befizetés újra elérhető

Tájékoztatjuk az adózókat, hogy az elektronikus fizetési szolgáltatás (EFER) ismét működik. Az elektronikus bankkártyás fizetés az E-önkormányzat portálon keresztül indítható. A szolgáltatással kapcsolatos bővebb információ a https://ohp-20.asp.lgov.hu/gyik_adok_dijak_illetek linken található.

2022. június 22.

Figyelem! Az EFER-befizetés átmenetileg nem működik

Hírkép: Figyelem! Az EFER-befizetés átmenetileg nem működik

Tájékoztatjuk az érintett lakosságot, hogy 2022. május 2-tól bankszámlavezető pénzintézet váltás miatt Dunaújváros Önkormányzat bankszámlaszámai megváltoztak. Annak érdekében, hogy a lezárt bankszámlákra a továbbiakban ne érkezhessenek befizetések szükségessé vált az elektronikus fizetési szolgáltatás (EFER) felfüggesztése.

Az új bankszámlaszámok EFER rendszerbeli regisztrációjáig az E-önkormányzat portálon keresztül elektronikus bankkártyás fizetés nem teljesíthető.

2022. május 6.

Figyelem! Az önkormányzat bankszámlaszámai megváltoztak

Hírkép: Figyelem! Az önkormányzat bankszámlaszámai megváltoztak

2022. május 2-tól bankszámlavezető pénzintézet váltás miatt Dunaújváros Önkormányzat bankszámlaszámai megváltoztak. Kérjük, hogy adóbefizetéseiket ettől az időponttól kezdődően a K&H Bank Zrt-nél megnyitott számlákra teljesítsék. Az új bankszámlaszámokat a kattintás után olvashatják.

2022. május 3.