Kiállítás a Ferenczy Noémi-díjas alpolgármester, Gombos István ötvös-iparművész eddigi életművéből
Nagyszabású tárlatra készül Gombos István, városunk humán ügyekért felelős alpolgármestere, a Vörösmarty-díjas és Ferenczy Noémi-díjas ötvös-iparművész. Egy különleges felkérésnek tesz eleget, ugyanis meghívást kapott a ráckevei Árpád Múzeum, mint a Keve Galéria üzemeltetőjétől, hogy a jelenlegi kiállítási évadjukban tárlatot rendezhessenek műveiből. Ez a galéria egyébként évenként hat-hét képző- és iparművészeti kiállítást rendez.
– Körülbelül májusra állhat össze a tárlat, melynek tervezett időpontja május 7-től június 21-ig tart. Egy olyan válogatásban gondolkozom a helyiségek adottságai okán, ahol korszakonként kerülnének bemutatásra a műveim, felhasználva a korábbi időszakban készült geometrikus, konstruktív alkotások 50x70 cm-es fotónagyításait – árulta el lapunknak Gombos István.
A tárlat a művész három főbb korszakát mutatná be: az 1970-es évek közepétől 1990-ig, a '90-es évektől az ezredfordulóig, majd az azt követő időszakban született alkotások kerülnének a látogatók elé, így megtestesül a társadalomkritikától kezdve a geometrikus ábrázolásig minden művészi sajátossága. „Amiért én Gombos István műveit, szobrait szeretem, az mindenekelőtt attól van, hogy mind „lelkes”, élő organizmusok. Legyenek bár konstruktív, geometrikus formarendű kompozíciók, oldottabb, amorfabb elemeket tartalmazó organikus művek, vagy épp „figuratív szobrok”, mobilszobrok. Mindig történik rajtuk, bennük, köztük egy folyamat (…) Egyszer a mértéktartó ész diadalától ragyog, máskor drámaian feszült, fájdalmas helyzetet éreztet, de mindig harmóniában végződik.” - így vélekedett a művésztárs, Gáspár Aladár Gombiról, a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetségének Ferenczy Noémi-díjas alkotókról szóló könyvében.
És ha már az országos szintérre érkeztünk: idén is megrendezik eme művészeti ág legrangosabb hazai tárlatát, a tizedik ötvösművészeti Biennálét, amelynek kiállítói közül nem maradhat ki Gombos István sem, aki éppen Ráckevén, 2004-ben az V. Ötvösművészeti Biennálé szakmai-díjazottja lett.