„SINUS” Környezettechnológiai Innovációs Klaszter
A „SINUS” Környezettechnológiai Innovációs Klaszter bemutatkozása, megjelenése, ismertetése keretében nyitókonferenciát rendez május 12-én az M8-Dunahíd Kft.
Az Innopark Nonprofit Kft. által nevezett 11 tagú konzorcium, köztük a „HÍD” Dunaújváros és Környéke Egyesület, 2008 nyarán pályázatot adott be a Közép-Dunántúli Regionális Operatív Program keretében meghirdetett a regionális jelentőségű klaszterek beruházásinak támogatása, szolgáltatásainak kialakítása és fejlesztése című pályázati felhívásra.
A klaszter létrehozásának gondolata elválaszthatatlan a Közép-Dunántúli Régió környezetvédelmi helyzetétől, és a térségben jelen lévő vállalatok, szervezetek struktúrájától. Dunaújvárosban 2007 őszén elfogadásra került Városstratégiájában is jelentős helyet foglalt el az innováció és a környezetvédelem, ezért az újonnan létrejövő klaszter jelentős támogatást kap a térségben. Dunaújvárosban, mint jelentős ipari városban kiemelt fontosságú feladat a környezet védelme és a természeti értékének megőrzése. A megalakult „SINUS” Környezettechnológiai Innovációs Klaszter elsődleges célja az innovatív környezetvédelmi technológiák kidolgozása, bevezetése és hasznosítása Dunaújvárosban és térségében. A régióban komoly probléma, hogy a vállalkozások és egyéb szervezetek között kevés a valós, piaci alapú és sikeres együttműködés, továbbá a gazdasági szervezetek hálózatba szerveződése nem jelentős. A megalakult klaszter célul tűzte ki a térségben megjelent problémákon való túljutást, szemléletváltási jó példa kialakítását, a klasztertagok közötti hatékony együttműködés kialakítását.
A „SINUS” Környezettechnológiai Innovációs Klaszter bemutatkozása, megjelenése, ismertetése keretében nyitókonferenciát rendeznek május 12-én 10 órától a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara székházában. Elsőként Gere János az Innopark Kft. ügyvezetője tart előadást, illetve mutatja be a klasztert. Ezt követően dr. Kadocsa László rektorhelyettes a főiskola Innovációs Menedzsment Központjával ismerteti meg a hallgatóságot. A dunaújvárosi hulladékgazdálkodási problémákról Vönöczky Balázs, a Dunanett Kft. képviseletében beszél majd. Az induló klaszterek fejlődési lehetőségeiről Kovács Tamás, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség ügyvezetője tart előadást, míg az akkreditációs eljárásokról Nagy Judit, a Pólus Program Hálózat Iroda képviseletében számol be. Az Ökopolisz Klaszter innovációs szerepvállalása a régióban címmel Farkas András klaszter elnök tart előadást, a javasolt fejlesztési lehetőségekről pedig Dr. Kiss Endre, a főiskola Környezetvédelmi Tanszék tanszékvezetője. A déli szünet után szakember találkozóra kerül sor.