Elkészült a Sürgősségi Betegellátó Osztály

Elkészült és ma adták át a Szent Pantaleon Kórház Sürgősségi Betegellátó Osztályát. A beruházás költsége összességében 210 millió Ft volt, melyből az önkormányzat 140 millió Ft-ot, az állami pályázati forrás 30 millió Ft-ot, a kórház pedig önerőből, közel 40 millió Ft-ot biztosított.

Ünnepélyes keretek között ma délután adták át a kórház új Sürgősségi Betegellátó Osztályát. A sürgősségi betegellátás célja és lényege a gyors kórismézés, az enyhébb esetek adekvát ellátása, a kritikus állapotú betegek kezelésének azonnali megkezdése, állapotának stabilizálása, illetve a kórházi osztályokra történő betegfelvétel indikációjának megállapítása. A 12 ágyas osztály úgy lett kialakítva, hogy az minden szükséges igényt kielégít, így rendelkezik: új műszerparkkal, hordozható ultrahanggal, kardiológiai ultrahanggal, defibrillátorral, EKG-val, betegőrző monitorokkal, a traumatológiai ellátási igényeknek megfelelő ágyakkal. Rendelkezésre áll a szubintenzív ellátási jellegnek megfelelő egyéb orvostechnikai háttér is, saját röntgenblokkal, sokktalanítóval, két munkaasztalos traumatológiai és kétrendelős belgyógyászati vizsgálati egységgel. A sürgősségi ellátásra specializálódott személyzet áll rendelkezésre a feladat ellátásához.
Dr. Máté-Kasza László főigazgató beszédében hangsúlyozta a megvalósult eszközbeszerzés fontosságát is: ”Büszkék vagyunk arra, hogy a projekt keretein belül hozzájutottunk, egy a legmodernebb, csúcstechnológiát képviselő, új kardiológiai ultrahang készülékhez. Sor került számos új diagnosztikai műszer beszerzésére, a rendkívül korszerűnek számító digitális röntgen archiváló rendszer alkalmazására és a betegek komfortérzetét javító berendezési tárgyak megvásárlására.”
Dr. Kálmán András polgármester köszöntőjében elmondta, hogy az egészségügy reformja még csak most kezdődött, ám az már ma is tudható, hogy a dunaújvárosi kórház struktúrája nem fog változni. Közös érdek, hogy színvonalában is megújulva tovább fejlődjön. A város közgyűlése ezért is támogatta a beruházást, hiszen az osztály működtetésével javulni fog a kórházban nyújtott betegellátás színvonala.
A beruházás költsége összességében 210 millió Ft volt, melyből az önkormányzat 140 millió Ft-ot, az állami pályázati forrás 30 millió Ft-ot, a kórház pedig önerőből, közel 40 millió Ft-ot biztosított. Ebből csupán a műszerbeszerzés és a liftfelújítás költsége önmagában 134 millió Ft-ot tett ki.

Kapcsolódó linkek:
módosítva
2019. október. 25.

facebook megosztás