Dunaújvárosi Cimbora Klub
Települési érték megnevezése: Dunaújvárosi Cimbora Klub
Kategória: kulturális örökség
Települési érték megnevezése: Dunaújvárosi Cimbora Klub
Kategória: kulturális örökség
2023-ban a Dunaújváros Közszolgálatáért Díjra jelölést kapott Dr. László Borbála a Polgármesteri Hivatal Belső Ellenőrzési Osztályának belső kontroll felelőse és nemzetiségi ügyintézője, aki mintegy 40 éves munkaviszonyából 28 évet a köz szolgálatában töltött.
Dunaújváros Megyei Jogú Város Közgyűlése minden évben Dunaújváros Ifjúságáért díjat adományoz. Ez az elismerés olyan személynek vagy közösségnek adományozható, aki vagy amely városunkban az ifjúsági korosztály nevelésében és az ifjúságvédelemben kiváló munkát végzett. A díj odaítéléséről a közgyűlés dönt.
2023-ban a Dunaújváros Ifjúságáért díjra jelölést kapott Schneider László, a a „HIKARI DOJO” Harcművészeti-, Sport- és Kulturális Egyesület vezetője.
„Friss szaga van még a levegőnek is. Ezt Maga nem érzi biztosan, mert itt született, a várossal együtt nőtt fel. De aki ide kerül, az valami különöset, olyan nagyon egészségeset érez."
Krausz István 1952-ben született Adonyban. Elmondása szerint a futást az ötvenes éveinek végén kezdte el, és az évek múlásával egyre nagyobb célokat és távokat tűzött ki maga elé. 2011 márciusában futotta le első tíz kilométeres versenyét Esztergomban.
Települési érték: Quintia zenekar
Kategória: kulturális örökség
A települési érték leírása: Az öt női előadóból álló zenekar 2011-ben alakult, azóta változatlan felállásban koncertezik. Számos városi rendezvényen, kiállításmegnyitón, ünnepségen muzsikáltak, emelve az események rangját. A Quintia zenekar tagjai: Beke Beáta gitártanár, Kurina Laura csellóművész, Németh Irma énektanár, Péter Kata énekes-karvezető, Pacsai Mária énektanár. Mind az öt muzsikus városunkban él és tevékenykedik.
Kurucz Gergely városunkban született, majd általános- és középiskoláját is itt végezte: a Móricz Zsigmond Általános iskola után a Rudas Közgazdasági Szakközépiskolában tanult. Ezt követően az ELTE Tanárképző Főiskolai Kar könyvtár-magyar szakának elvégzése után az ELTE Bölcsészettudományi Karán szerzett magyar szakos tanári diplomát.
1997 és 2007 között Budapesten tanított, majd visszatért hőn szeretett középiskolájába: 2007 óta a magyar irodalom szeretetére neveli a Rudas iskola diákjait.
Az osztály a kórház legfőbb fekvőbeteg-ellátó szárnyát felölelő szervezeti egység, ahol az általános belgyógyászati betegségek kezelésén túl, a belgyógyászat több különböző szakterületén is folyik gyógyító tevékenység.
A gyógyító, ápolói munkában 80 jól képzett dolgozó vesz részt, közülük 17 orvos, 59 szakdolgozó és 4 adminisztrátor, akik magas szinten, lelkiismeretesen végzik szakmai munkájukat nap, mint nap. Az intézmény legnagyobb méretű osztálya az ágyszám, az ellátottak és a dolgozói létszám alapján is.
Joó - Rujder Judit felsőfokú tanulmányait 2012-ben fejezte be a Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Karának Szociálpedagógia szakán, ahol Család-Gyermek- Ifjúságvédelem specializáción végzett.
Králik Gyula 1950-ben született Pécsett, de a városépítés kezdete, 1952 óta városunk lakója – szülei is a város építői voltak településünk születésének hőskorszakában.
Králik Gyula egyidős a várossal és a Vasművel, és egész életében minden szál a városhoz és a Vasműhöz kötötte és köti.