Hírek

Magyar Györgyné „Kati néni” kiváló dolgozóként ment nyugdíjba

95. születésnapját ünneplő szépkorút köszöntött az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő. Magyar Györgyné „Kati néni” otthonában fogadta a jókívánságokat. A 95 éves Kati néni igencsak gazdag életutat tudhat magáénak.

 

Békét a világnak!

A békéért szerveztek demonstrációt városunkban hétfőn este. A résztvevők az orosz agresszió áldozatainak emlékére gyújtottak gyertyát, emellett a Városháza épülete alkalmi világítással, a béke jelében pompázott. Az eseményen Pintér Tamás polgármester köszöntötte az egybegyűlteket, majd  Kálló Gergely országgyűlési képviselő mondott beszédet.

 

Több tonna kosztól és portól takarította meg az utakat a takarítógép

Még nincs egy hete, hogy járja Dunaújváros utcáit az új takarítógép, máris több tonna kosztól és portól takarította meg az utakat. A képen látható kupacok és a kis konténerben lévő szemét is így gyűlt össze. Múlt héten a Technikumban, hétfőn a Kertvárosban járt a kocsi, kedden a Béke városrészben folytatódik a munka. Egy-egy koszosabb szakaszt többször is végig kell járnia, hogy teljes legyen a tisztaság, de folyamatos a munka, előbb-utóbb mindenhol végez majd.

Dunaújváros kiáll a béke mellett

Egy hónapja tart már Oroszország háborúja Ukrajnában. Dunaújváros ez alatt az idő alatt megmutatta: együttérzünk az áldozatokkal és a menekültekkel. Március 28-án (hétfőn) este 20 órakor a Városháza előtt álljunk ki a béke mellett, és gyertyagyújtással emlékezzünk az áldozatokra. Beszédet mond Kálló Gergely, Dunaújváros országgyűlési képviselője. Várunk minden Dunaújvárosit!

Növényvédelmi permetezés lesz a város hárs- és juharfáin

Dunaújvárosban a köztéri hárs- és juhar fasorokon március 31-től növényvédelmi munkákat végeznek a szakemberek. A tél végi lemosó permetezés a kártevők és kórokozók ellen védi a hárs- és juharfákat. 

 

A kulturális és turisztikai élet újabb bázisa lehet a felújított „Remix”

Örömteli eseményekről számolt be egy sajtótájékoztató részeként Pintér Tamás polgármester, és Kálló Gergely, térségünk országgyűlési képviselője. Sok városlakó és környékbeli örömére elkészült a felújított „Remix” épülete a Szalki-szigeten. Sok városlakó emlékezetében a Remix rendezvényközpont az igazi nosztalgikus emlékek gyűjtőháza. Az épület felújítása a Modern Városok Program részeként mintegy 584 millió forintból valósult meg.

Szombaton is lesz lomtalanítás

Március 26-án, szombaton 08:00 és 15:00 óra között a Béke I-III. városrészben, és a Kertvárosban folytatódik az új rendszerű lomtalanítási akciósorozat! Ezen a napon négy helyszínen lesznek megtalálhatóak a gyűjtőkonténerek, amelyekbe ki lehet majd helyezni a már nem használt, kidobásra ítélt használati tárgyakat. Legutóbb, március 19-én a Béke II. városrészben 576 köbméter, 38 tonna lom, és 6,46 tonna elektronikai hulladék gyűlt össze. Az idei társasházi lomtalanítási akció helyszíneiről is időpontjairól itt lehet tájékozódni: https://dunaujvaros.hu/lomtalanitas

Pénteken nyílik a Tavaszi Tárlat a Kortársban

A hagyományokhoz híven idén ismét megrendezik a Kortárs Művészeti Intézetben a kétévente esedékes Dunaújvároshoz kötődő képző- és iparművészek tárlatát. A Tavaszi Tárlat március 25-én (pénteken) 18 órakor nyílik. A kiállításra azokat a profi művészeket hívták meg, akik tagjai valamely országos szakmai szervezetnek, Újpart Egyesület tagok, illetve nappali tagozatos hallgatói valamelyik képzőművészeti vagy iparművészeti egyetemnek. A Kortárs Művészeti Intézet kiemelt feladatának tartja, hogy a helyi kötődésű művészeknek folyamatos jelenlétet biztosítson.

Ezek a tárlatok nem csak a kiállítók, a szűkebb értelemben vett szakmában tevékenykedők és a kortárs művészet rajongói számára szolgálhatnak fontos információkkal, hanem minden, a település iránt elkötelezett polgár részére is, hiszen nincs más, ami ennyire átfogó képet nyújtana Dunaújváros művészetvilágának aktuális helyzetéről, és várható változásairól.

A kiállító művészek neveit és a tárlat részleteit itt olvashatják: https://bit.ly/3D9kqyX

90 év szép idő

Folytatódott a Szépkorú polgárok köszöntése városunkban. Ezúttal Gyermán Mihályné „Erzsi néni” ünnepelte 90. születésnapját, akit Szántó Péter önkormányzati képviselő látogatott meg otthonában. Gyermán Mihályné örömmel fogadta az önkormányzat képviselőjét, a városvezetés  ajándékát, és szívesen mesélt gyermekkoráról, amelyet Aporligeten töltött.