fő tartalom

Elismerések a pedagógusoknak

DUNAÚJVÁROS MJV KÖZGYŰLÉSE önkormányzati rendeletével a nyugállományba vonuló pedagógusok részére "Pedagógus Életpályáért Emlékérem" díjat, a kiváló oktató - nevelőmunkát végző pedagógusok elismerésére "Dunaújváros Érdemes Pedagógusa" díjat, a kiemelkedő oktató - nevelő tevékenységet végző, illetve elősegítő pedagógusok és az oktatási intézmények nem pedagógus dolgozói elismerésére "Dunaújváros Oktatásügyéért" díjat alapított.

-A "Pedagógus Életpályáért Emlékérem" díj minden olyan nyugállományba vonuló pedagógusnak adományozható, aki az oktató – nevelő munkában legalább 30 évet eredményesen tevékenykedett.

 -A Dunaújváros Érdemes Pedagógusa" díj minden olyan pedagógusnak adományozható, aki Dunaújvárosban legalább 20 év kiemelkedő oktató-nevelő munkát végzett.

 -A "Dunaújváros Oktatásügyéért" díj minden olyan pedagógusnak és oktatási intézmény nem pedagógus dolgozójának adományozható, aki Dunaújvárosban legalább 20 év kiemelkedő oktató-nevelő, vagy azt segítő munkát végzett.

Dunaújváros Megyei Jogú Város Közgyűlése, a 192/2013. (IV.25.) határozatának értelmében az idei évben, a következő személyeknek az alábbi díjakat adományozta:

  1. Dunaújváros Érdemes Pedagógusa Díjat:

-Kovács Gézáné

-valamint Menyhártné Tassy Zsuzsannának adományozta.

  1. Dunaújváros Oktatásügyéért díjat:

-Vida Zsuzsanna,

-Simon Gyuláné,

-Liszi Ferenc,

-Szabó Tamás,

-valamint Gyuricska Mihályné részére adományozta.

  1. Pedagógus Életpályáért Emlékérem díjat:

-Komárominé Dudás Marianna,

-Miklovichné Kovács Erzsébet,

-Endl Károlyné

-Garbacz Ferenc,

-Szabó Sándor, Szatmári László, Tóth Bertalan, Tóth Tiborné, Vízi András

-Pavelek Tibor valamint Szaladósné Mohácsi Edit részére adományozta.

 

Dunaújváros Érdemes Pedagógusa Díjak és méltatások

 

Kovács Gézáné, a Móricz Zsigmond Általános Iskola pedagógusa.

Tevékenységét 1978-ban képesítés nélkül kezdte egy óvodában, majd 1981-ben óvónői, 1997-ben német szakos nyelvtanári diplomát szerzett. A nyelvek iránti szeretete már az érettségi után kiderült. Orosz majd később német nyelvből tett hivatalos állami nyelvvizsgát. Az 1989/90-es években a TIT megbízásából vezetett a város óvodásai számára játékos német nyelvi foglalkozásokat. 1993-ban Jankó Árpád igazgató úr hívására lett a Móricz Zsigmond Általános Iskola tanára.

Az óráin a legújabb nyelvtanítási módszereket alkalmazza. A technika fejlődéséből eredő új eszközöket előszeretettel alkalmazza, és azokkal mindig az életkori sajátosságoknak megfelelően játékos, izgalmas feladatokkal inspirálja tanítványait az idegen nyelv tanulására.

Munkáját lelkiismeretesen, nagy odafigyeléssel végzi. Ennek eredménye, hogy szinte minden tanítványa a nyolcadik év végére nyelvvizsgát tesz. Osztályfőnökként is sokat tesz a gyermekekért.

Nagy az érdeme abban, hogy a németországi testvériskolával immár 14 éve szoros baráti együttműködést tudtak kialakítani.

Szintén az ő érdeme, hogy a diákcsereprogram keretében minden tanévben 2-3 móriczos tanuló több hetet Ingolstadtban tölthet nyelvtanulás céljából.

Kovács Gézáné szakmai munkáját kiválóan végző pedagógus, aki számára a tanítás nem munka, hanem öröm.

 

Dunaújváros Közgyűlése a lelkiismeretes oktatói tevékenységének elismeréseként a Dunaújváros Érdemes Pedagógusa Díjat Kovács Gézáné pedagógus részére adományozta.

 

Menyhártné Tassy Zsuzsanna a dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola magyar-történelem szakos tanára. 32 éve 1981-ben szerzett általános iskolai tanári oklevelet a Pécsi Tanárképző Főiskolán. Ezen emberöltőnyi időszak alatt mindössze két munkahelyen dolgozott. Pályáját a dunaújvárosi Gárdonyi Géza Általános Iskolában kezdte, 1999 óta pedig a Petőfi Sándor Általános Iskola pedagógusa.

Tantárgyait kiemelkedő szakmai tudással tanítja. Az órákra rendkívül nagy odaadással, lelkiismeretesen készül. A gyerekek tudását, változatos tevékenységekkel bővíti, így például történelmi játszóházakat tart, színházlátogatásokat szervez, fellépésekre készíti fel a hátrányos helyzetű gyerekeket is, ezekkel pedig sikerélményhez, önbizalomhoz segíti őket.

Osztályfőnöki feladatait odaadó gondoskodással látja el. Nincs az az idő, amit sajnálna tanítványaitól. Mindig bizalommal fordulhatnak hozzá a gyerekek, legyen az tantárgyi gond, vagy lelki probléma. Számára ugyanolyan fontos a gyerekek nevelése, mint a tárgyi tudás. Tiszteli, szereti tanítványait. Munkája azért is olyan hatékony, mert a gyerekek meghálálják az odafigyelést.

Ötödik éve gyermek- és ifjúságvédelmi felelős. Kiemelkedő empátiával kezeli a nehéz sorsú tanulók ügyeit. Kollégái munkáját is hatékonyan segíti a bajok feltárásával, családlátogatásokkal. Valamennyi pedagógustársa elismeri az ő munkáját, segítőkészségét, szakmai tudását.

Dunaújváros oktatásügyéért végzett áldozatos tevékenysége, és színvonalas tanári munkájának elismeréseként az idei évben a Dunaújváros Érdemes Pedagógusa Díjat Menyhártné Tassy Zsuzsanna pedagógus részére adományozta.

 

A Dunaújváros Oktatásügyéért díjak

Vida Zsuzsanna a Petőfi Sándor Általános Iskola iskolatitkára, tanulmányait Dunaújvárosban, a Dr. Münnich Ferenc Közgazdasági Szakközépiskola gép és gyorsíró általános ügyviteli ágazatán végezte. Szakközépiskolai érettségi bizonyítványt szerzett, mely középfokú jegyzőkönyvvezető; gyorsíró; gépíró; valamint ügyviteli feladatok ellátására jogosít. Később, az irodai munka elektronikus feladatainak megjelenésével, szükségessé vált tudásának továbbfejlesztése. 2004-ben a Rudas Közgazdasági Középiskolában ECDL START néven Európai Számítógép-használói Jogosítványt szerzett.

Vida Zsuzsanna munkaviszonyát a Dunai Vasműben kezdte. 1973. június 29. óta dolgozik közalkalmazotti jogviszonyban. A Petőfi Sándor Általános Iskolába 1993-ban érkezett.

Vida Zsuzsanna az oktatók pedagógiai munkáját segítő munkatárs. Egy intézmény igazgatója mellett dolgozni komoly és felelősségteljes feladat. A hivatali tikok megőrzéséhez és kezeléséhez rendkívül nagy tisztességre és becsületre van szükség. A kolléganő immáron húsz éve a mindenkori vezetőség és nevelőtestület bizalmát töretlenül élvezi. Az iskola ügyeit odaadással, lelkiismeretesen és udvariasan intézi. A telefonban hangja kedvesen üdvözöl, a nyilvántartásokat pontosan, naprakészen kezeli. A pedagógusok munkáját jóindulatúan segíti. Irodai munkáját maradéktalanul, precízen végzi. Az iskola érdekében rendszeresen ellátja a rábízott többletfeladatokat.

A mintegy 40 éves lelkiismeretes és következetes munkájának elismeréseként Dunaújváros Közgyűlése, a Dunaújváros Oktatásügyéért díjat Vida Zsuzsanna részére adományozta.

 

SIMON GYULÁNÉ a Dózsa György Általános Iskola tanítója, 1983-ban szerezte pedagógusi diplomáját a Kaposvári Tanítóképző Főiskola általános iskolai szakán.

Tanári pályáját a 2. sz. Általános Iskolában Dunakeszin kezdte, majd hamarosan a dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola tanítója lett. Az elmúlt három évtizedben mind pedagógusként, mind emberként példát mutatott kollégáinak és a gyermekeknek.

Szakmai munkája kiemelkedő. Tanfolyamok, továbbképzések sorát végezte el azzal a céllal, hogy mind magasabb szinten végezhesse feladatát. Osztályközösségében figyelmet fordított a tehetségek felkarolására. Számtalan versenyeredmény mutatja fáradhatatlan munkáját. E mellett kitűnő eredményei vannak a felzárkóztatás területén. Minden kisgyermekben meglátja a csodát, s képességeikhez mérten, egyénileg fejleszti őket.

A szülők nagy bizalommal fordulnak felé, hiszen tudják és érzik, hogy gyermekük olyan pedagógus kezében van, aki szakmailag és emberileg is a legjobbat adja gyermeküknek.

Nem csak a tanteremben végez példaértékű munkát, hanem az iskolaszintű programokban is kiemelkedő a szerepe.

2001 óta áll az alsós munkaközösség élén. Ez idő alatt összefogta az alsós pedagógusok munkáját, segítő kezet nyújtott a fiatal kollégáknak, mentorálta a pályakezdő pedagógusokat.

Töretlen hittel, lelkiismeretesen áll nap mint nap a tanulók elé. Személyisége, embersége, akaratereje példaértékű. Megértő, a gyermekek érdekeit szolgáló készséges munkájára biztosan támaszkodhatnak tanítványai és kollégái is.

Kiváló nevelő-oktató munkájának elismeréseként, Dunaújváros Közgyűlése, a Dunaújváros Oktatásügyéért díjat Simon Gyuláné pedagógus részére adományozta.

 

Liszi Ferenc a Hild József Szakközépiskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Kollégium testnevelő tanára 1993 óta. Pedagógusi pályafutása előtt 15 esztendőn át öregbítette a város hírnevét, mint első osztályú röplabdajátékos illetve edző. A sport mellett képezte magát és szakedzői diplomát szerzett.

Pedagógus vénája már ebben az időszakban megmutatkozott, amely igazi becsvággyal, szorgalommal, tisztességgel kiegészülve elővetítette sikereit a pedagógus pályán is. Nem volt egyszerű dolga, hiszen 1996-ig az iskola költözéséig tornaterem nélkül nagyon mostoha körülmények vették körül.  Abban a pillanatban, mihelyt tornaterem állt rendelkezésre, röplabda diákcsapatot szervezett és egy páratlan sikersorozat vette kezdetét.

Megfordult az iskolában szinte az egész jelenlegi felnőtt magyar válogatott keret, de a többi korosztály nagy része is az ő keze alatt csiszolódott. Nem csak edzőjük, de apjuk helyett apjuk is volt ezeknek a fiataloknak.

Közülük többen már nemzetközi karriert is befutottak, Németországban, Olaszországban játszanak. Például Glózer György, Németh Szabolcs, Baróti Árpád és Tóth Gábor is.

Igazi pedagógusként nagy tisztelet övezte mind a tanítványok, mind a kollégák részéről, nyugdíjba vonulásával egy emblematikus alakot veszít az iskola. Tevékenységét több alkalommal elismerték, a Diáksport Szövetség kitüntetése mellett tavaly a Magyar Röplabda Szövetség díját is átvehette.

Dunaújváros Közgyűlése, a következetes és lelkiismeretes munkájának elismeréseként a Dunaújváros Oktatásügyéért díjat Liszi Ferenc részére adományozta.

 

Szabó Tamás pedagógus pályafutása Dunaújvárosban 30 esztendőre nyúlik vissza, melynek döntő részét a Hild József Szakközépiskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Kollégiumban kollégiumvezetőként töltötte.

Sportpályafutása, közéleti munkája méltán tette őt városszerte ismert, elismert emberré. A sport szeretete, tisztelete mellett Penteléért és egyáltalán a városért végzett hagyományőrző tevékenysége szinte egyedülálló. Ars poétikája a sikerélmény és a szeretet fontossága nem csak a családját jellemezi, hanem általában a kollégiumvezetői tevékenységét, annak mindennapjait is áthatja.

A lány labdarúgás megteremtőjeként városunkba hozta és rendezte 1999-ben és 2000-ben a Diákolimpia országos döntőjét, melyet mindkét évben az Ő lánycsapata, a Hild József Szakközépiskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Kollégium csapata nyert meg. Mérföldkő volt ez a város diáksportjának történetében a csapatsportágakat figyelembe véve. Az új Hild Kollégium tervezési, kivitelezési folyamatában, annak berendezésében, beindításában fő szerepet játszott. Csak úgy, mint a sportkollégiumi törekvések kapcsán, hiszen az elmúlt időszakban számtalan kiváló labdarúgó, röplabdázó, kézilabdás és jégkorongos nevelődött a keze alatt, közülük sokan a nemzetközi sikerig jutottak. Nevéhez fűződik a határon túli magyar fiatalok programjának beindítása, melynek keretében jelenleg is 10 fiatal tanul és sportol városunkban.  Nem kis energiákat mozgósítva, anyagi lehetőségeket felkutatva, saját erőforrásokat nem kímélve, szinte családtagként kezeli ezeket a fiatalokat is.

Dunaújváros Közgyűlése, az elkötelezett és lelkiismeretes tevékenységének, sokoldalú feladatvállalásának elismeréseként, a Dunaújváros Oktatásügyéért díjat Szabó Tamás részére adományozta.

Gyuricska Mihályné a Dunaújvárosi Óvoda Katica Egységének vezető óvodapedagógusa.

1973-tól végzi pedagógusi tevékenységét, nagyfokú hivatástudattal és alapos szakmai felkészültséggel rendelkezik. Az elmúlt 40 év alatt óvónői munkájában mindig hangsúlyt kapott a gyermekek sokoldalú személyiségfejlesztése, az óvodapedagógusok módszertani ismereteinek fejlesztése, megújítása.

A gyermekkel való bánásmódja követésre méltó, különös figyelmet fordít a környezettudatos nevelésre és az esélyegyenlőség biztosítására, az elesettek felkarolására. Rendszeresen vesz részt továbbképzéseken, az alapvégzettsége mellé további szakképzettségeket szerzett, melyeket alkalmaz, beépít a mindennapi nevelőmunkájába. A tudását szívesen megosztja kollegáival. Kapcsolattartása a munkatársaival, a szülőkkel és a külső partnerekkel felelősségteljes.

Több évtizede vezető helyettesi, egységvezetői feladatotokat lát el. Munkaköréhez kapcsolódó megbízásokat maximális intenzitással látja el. Az új kihívások hatására is minden helyzetben megállja a helyét és a változások friss lendületet adnak munkájának.

A Katica óvoda kollektívájának jelenleg is aktív, szorgalmas vezetője határozott, tudatos és folyamatosan magas színvonalon végzett munkájának köszönhetően. Irányításával az óvoda a Pentelei városrész társadalmi életében is jelentős szerepet vállal, népszerű és színes nyitott programjaival.

Gyuricska Mihályné óvodapedagógusnak 40 éve töretlen szorgalom jellemzi munkáját.

Lelkiismeretes és példaértékű munkájának elismeréseként, Dunaújváros Közgyűlése, a Dunaújváros Oktatásügyéért díjat Gyuricska Mihályné óvodapedagógus részére adományozta.

 

A Pedagógus Életpályáért Emlékérem díjak

Komárominé Dudás Mariann 1973-ban Jászberényben végzett a Lehel Vezér Gimnáziumban, majd a Soproni Óvónőképző Intézetben szerezte első diplomáját. Kilenc évig óvónőként dolgozott. Tanítói diplomáját a Jászberényi Tanítóképző Intézetben, népművelés szakkollégiumi végzettséggel szerezte meg, majd 2000-ben elvégezte a Budapesti Műszaki Egyetem közoktatás - vezető szakát.

1983. augusztus 16-a óta dolgozik a dunaújvárosi Arany János Általános Iskolában. Volt munkaközösség – vezető, igazgatóhelyettes, ma az alsó tagozatos pedagógusok városi munkaközösség vezetője. Szakmailag rendkívül felkészült, folyamatosan képzi magát. Tagja a Tanítók Egyesületének, konferenciájuk aktív résztvevője, az Arany János Általános Iskolában továbbképzési központot hozott létre pedagógus társainak.

Szemlélete szerint: Nem tananyagot kell tanítani, hanem gyereket. Elsődleges feladatának tekinti, hogy megtalálja a gyerekek szívéhez az utat, majd minél játékosabb formában felfedeztetni velük, s minél színesebben begyakoroltatni a tanulandó anyagrészt a kooperatív tanulás és a drámapedagógia módszereivel.

Munkáját mindig a „legek” jellemezték. Tanórai és tanórán kívüli feladataira komolyan felkészül. Nagyon jó szervező, segítőkész és példamutató, több éve a kollégái példaképe. Nagy gondot fordít a lemaradó gyerekek felzárkóztatására. Fejlesztő pedagógusi feladatkört is ellát. Tehetséges tanulói kiemelkedő eredményeket érnek el tanulmányi és kulturális versenyeken. Kimagasló szakmai tudását nemcsak a szülők, hanem a kollégák is elismerik. Tanítványai szeretik, tisztelik és ragaszkodnak hozzá, megérzik, hogy szereti őket. Sokoldalú egyéniség, kreatív, rengeteg ötlettel, amelyeket céltudatosan megvalósít. Rendkívül igényes munkája során.

Rátermettsége, problémaérzékenysége, nyitottsága, és pedagógusi kvalitásainak elismeréseként Dunaújváros Közgyűlése a Pedagógus Életpályáért Emlékérem díját Komárominé Dudás Mariann pedagógus részére adományozta.

 

Miklovichné Kovács Erzsébet Dorogon született, itt járt iskolába, középiskolai tanulmányait már Esztergomban, francia nyelvtagozaton folytatta. Tanulmányai befejezése után műszaki rajzolóként dolgozott, de gyermekek iránti szeretete először az óvónői pálya felé vitte. Képesítés nélkül kezdte el munkáját, közben a Kecskeméti Óvónőképző Intézetet végezte. Ekkor már Dunaújvárosban élt, és az óvónői oklevele megszerzése után megbízott vezető óvónő, majd vezető helyettes óvónőként tevékenykedett. Majd váltott, és a tanítói pályát választotta hivatásául, a Szekszárdi Tanítóképző Főiskola elvégzése után 1989-től már okleveles tanítóként dolgozott az Arany János Általános Iskolában.

Pályája kezdetétől vallja, hogy minden gyermek különböző, mindegyikhez külön-külön kell megtalálni a megfelelő módszert. Ezért folyamatosan képezte, fejlesztette tudását, elvégzett egy „Életvezetési ismeretek”, majd „Integráció érzékenyítő tréninget”, de a számítógép térhódításával ezen a területen is lépést tartott a fejlődéssel és elvégezte egy oktatási informatikus képzés alapfokú tanfolyamát.

Városunkban egyre több szülő gondolta úgy, hogy gyermekének valami másra van szüksége, mint amit a hagyományos pedagógiai programmal rendelkező közoktatási intézmények nyújtani tudnak. Azt a tanítót keresték, aki gyermeküknek a legmegfelelőbb. Ezért választották szívesen Miklovichné Kovács Erzsébet rajztagozatos osztályát. A gyermekek óvodából iskolába való átmenetét segítette, hogy óvónői végzettséggel is rendelkezik.

Osztálytanítói munkája mellett kiemelt feladata volt a gyermek- és ifjúságvédelmi feladatkör, ahol a veszélyeztetett és hátrányos helyzetű tanulókkal és szüleikkel foglalkozott. Tevékenyen részt vállalt a tanítást kiegészítő programokban is. Nagy hangsúlyt fektetett a család és az iskolai nevelés kapcsolatára. Pedagógusi munkájának utolsó évében, kérésre elvállalta az igazgatóhelyettesi megbízást. Lelkiismeretesen, nagy odaadással végezte. Kollégái mindig bizalommal fordulhattak hozzá, a segítségadás, problémamegoldás soha nem maradt el. Emberként is mindig mellettük állt gondjaikban, örömükben egyaránt. Sokan szeretik jósága, segítőkészsége miatt.           

Pedagógiai és emberi értékei, illetve a negyven éves szakmai pályafutásának elismeréseként Dunaújváros Közgyűlése a Pedagógus Életpályáért Emlékérem díját Miklovichné Kovács Erzsébet tanítónő részére adományozta.

 

Endl Károlyné, 1961-ben vette át magyar-ének szakos diplomáját a Pécsi Pedagógiai Főiskolán.  

Ezt követően a pécsi Zrínyi Miklós Ipari Szakmunkásképző Intézetben kezdett tanítani, ahol 14 éven keresztül dolgozott, énekkarokat vezetett, diákjai rendszeresen vettek részt versenyeken, többek között a Helikon ünnepségen, ahol 150 tanulója énekelt egyszerre a színpadon.

Pályafutását Dunaföldváron folytatta, ahol előbb az általános iskolában, majd a gimnáziumban töltött el tartalmas, felejthetetlen éveket. Aztán 1994-től - kis megszakítással – tulajdonképpen napjainkig Dunaújvároshoz kötődik, a Dunaferr iskolához. Az elmúlt években is sokat dolgozott, programokat szervezett, elvállalt számos esemény-rendezvény megszervezését.

A Dunaferr iskola kollektívája büszke arra, hogy egy aranydiplomás pedagógussal dolgozhat együtt. Ennél azonban sokkal fontosabb, hogy a mindennapokban támaszkodhatnak a sok évtizedes, a katedrán szerzett tapasztalataira, véleményére. Olyan tudás birtokosa ő, amely példaértékű a fiatalabb generáció számára.

Endl Károlyné ugyanis annak a pedagógushivatásnak a képviselője, amit nem engedhetünk elveszni az átváltozó világunkban sem. A tanítónak ugyanis tanítania kell. De, dolga és feladata nevelni, értéket hordozni és mutatni, tiszteletet adni és megkövetelni, válaszokat megfogalmazni a legegyszerűbb, sőt a mindennapi kérdésekre is.

Dunaújváros Közgyűlése, a hivatástudattal és példaértékkel bíró, több évtizedes pedagógiai tevékenységének elismeréseként, a Pedagógus Életpályáért Emlékérem díját Endl Károlyné pedagógus részére adományozta.

 

Garbacz Ferenc a Dunaferr Szakközép- és Szakiskola szakoktatója.

1959-ben a Dunai Vasműben kezdett dolgozni, ahonnan néhány esztendő elteltével, áthelyezéssel érkezett a mai Dunaferr Szakközép- és Szakiskolába. 1969-től megszakítás nélkül dolgozik az intézményben, ma már természetesen nyugdíjasként. Szakmunkás bizonyítványát csőszerelőként szerezte, de rendelkezik gáz- és olajtüzelő berendezés szerelő, üzembehelyező végzettséggel, sőt még mezőgazdasági technikusi oklevéllel és tűzvédelmi szakvizsgával is. A Nehézipari Műszaki Egyetem Műszaki Szakoktatói Szakán főiskolai oklevelet szerzett.

Régi kollégái úgy jellemzik, hogy univerzális szakember, azaz mindenhez ért, minden problémára tudja a választ, lehet szó vizes, vagy akár fűtéses kérdésről. Évtizedes tapasztalatait mindig átadta és átadja munkatársainak és a diákoknak egyaránt. A tanulóival kialakított jó kapcsolat egyik következménye, hogy figyelnek rá növendékei és igyekeznek elsajátítani az adott szakma fortélyait. Nagyon sok diákja került be különböző országos versenyek döntőibe és szinte mindig kimagasló eredményeket értek el. 

 

Dunaújváros Közgyűlése a kiváló, és példaértékű szakmai tevékenységének elismeréseként, a Pedagógus Életpályáért Emlékérem díját Garbacz Ferenc részére adományozta.

 

Szabó Sándor a Dunaferr Szakközép- és Szakiskola műszaki tanára.

1973-ban a Nehézipari Műszaki Egyetem Kohó- és Fémipari Főiskolai Karán üzemgépész üzemmérnökként végzett, majd néhány évvel később műszaki tanári oklevelet szerzett. 1967-ben a Dunai Vasműben kezdett dolgozni. 1973-tól egészen a mai napig, megszakítás nélkül a Dunaferr iskola szakoktatójaként végzi munkáját. Ez egyben azt is jelenti, hogy pontosan negyven esztendeje kezdett foglalkozni a szakmunkáspalántákkal, azzal a céllal, hogy legjobb tudása szerint elindíthassa őket a vasas szakmák valamelyikén. A négy évtized, azaz a negyven tanév pedig arról tanúskodik, hogy több ezer dunaújvárosi és városkörnyéki szakember neki köszönheti szerkezetlakatos szakma, vagy éppen a forgácsolás, a hegesztés tudományának csínját-bínját.

Fáradhatatlan, eltökélt, ha feladatról, vagy valamilyen szakmai kihívásról van szó.

Az eltelt évtizedek alatt nem csak a diákok számára töltötte be a mester szerepét, hanem nagyon sok fiatal kollégának adott iránymutatást, segítette őket mindenben. Végzett diákjai évekkel később is szívesen és hálásan tekintenek vissza egykori oktatójuk személyére úgy, mint aki megalapozta és elindította őket választott hivatásuk irányába.

 

Dunaújváros Közgyűlése, a lelkiismeretes és példaértékű oktató-nevelő munkájának elismeréseként a Pedagógus Életpályáért Emlékérem díját Szabó Sándor műszaki tanár részére adományozta.

 

Szatmári László a Dunaferr Szakközép- és Szakiskola oktatója, központi fűtés szerelő, vízvezeték szerelő, ív és lánghegesztő, gázhegesztő gyakorlati oktató, gáz és olajtüzelő- berendezés szerelő, – vagyis, végzettsége és szaktudása szerint a Dunaferr Szakközép- és Szakiskola tanműhelyének egyik legsokoldalúbb oktatója. 

1970 óta megszakítás nélkül dolgozik iskolában, immár 43 éve. A munkatársak közül többen még meg sem születtek akkor, amikor Szatmári László már a jövő szakmunkásait terelgette a helyes irányba. A kötődése megkérdőjelezhetetlen. Még a saját szakmunkás bizonyítványát is itt szerezte, amit még Bene Károly igazgató hitelesített aláírásával. Vagyis, diákból oktató lett, aztán az évtizedek során az egyik szakoktatóból „A szakoktató” lett.

Pályafutása során mindig igyekezett megtanulni a legújabb technikákat, rendszeresen járt továbbképzésekre. Ez a tanulás soha nem volt öncélú, amit elsajátított azt rögtön tanította is. Tanítványai nagyon sok szép eredményeket értek el az évtizedek során különböző versenyeken is, példának okáért, egyik diákja tavaly a Szakma Kiváló Tanulója Verseny országos bajnoka lett.

 Szatmári László egy régi vágású, klasszikus értelemben vett oktató, óráin rendet és fegyelmet tart, mégpedig szakmai és pedagógiai alázattal fűszerezve. Bárki és bármikor fordulhat hozzá kéréssel, egyéni problémákkal, maximális jóindulattal segíti diákjait és kollégáit egyaránt.

Szakmai képességei és hozzáállása, emberi kvalitásai, az iskolai közösségben betöltött helye és szerepe, példaértékű több mint négy évtizedes oktató munkája elismeréseként Dunaújváros Megyei Jogú Város Közgyűlése a „Pedagógus Életpályáért Emlékérem” díjat Szatmári László részére adományozta.

 

Tóth Bertalan a Dunaferr Szakközép- és Szakiskola tanára.

1946-ban Jánoshidán született. Tízévesen került városunkba, itt végezte általános és középiskolai tanulmányait. 1965-ben szerzett ipari technikusi képesítést. A tanulás azonban itt nem ért véget, előbb az elektronikai műszerész szakmát sajátította el, majd a Dunaújvárosi Főiskolán számítástechnikai szoftverüzemeltető szakképesítést szerzett.

 Dolgozott a Dunai Vasmű Központi Műszerüzemében, ám életének leghosszabb állomásának a BVM Dunaújvárosi Gyára, azaz a mai Ferrobeton Zrt. bizonyult, ahol több mint 30 évet dolgozott különböző beosztásokban. 2006-os nyugdíjazását követően a Dunaferr Szakközép- és Szakiskola tanáraként dolgozik.

A Dunaferr iskolához fűződő kapcsolata azonban sokkal régebbi időszakra nyúlik vissza. A Ferrobeton Zrt-nél, mint az iskola egyik külsős gyakorlati oktatóhelyén aktív részese volt az irányítástechnikai műszerész tanulók képzésének. Tanította és nevelte őket, a választott szakmájuk legapróbb titkait is átadta nekik. Tóth Bertalan és a Dunaferr iskola közötti kapcsolat évtizedekkel ezelőtt alakult ki, folyamatosan mélyült, míg aztán 2007-től már főállásban végzi szakmai munkáját.

Az Ő hozzáértésével, innovatív fejlesztéseivel, laikus számára lélegzetelállító találmányaival az iskola folyamatos fejlődését és fejlesztését szolgálja. Ami viszont legalább ilyen fontos: diákjait sok esetben elvarázsolja az elektronika és elektrotechnika egyébként valóban bámulatos világában.

Dunaújváros Közgyűlése a tanulók nevelésében végzett lelkiismeretes, példamutató munkájának elismeréseként a Pedagógus Életpályáért Emlékérem díjat Tóth Bertalan tanár úr részére adományozta.

 

Tóth Tiborné pedagógusi pályáját képesítés nélküli nevelőként kezdte 1972-ben Nagyszekeres községben, majd folytatta Kisapostagon. 1979-ben szerzett tanári diplomát a Bessenyei György Tanárképző Főiskolán, Nyíregyházán. Ezt követően kezdett el tanítani a Petőfi Sándor Általános Iskolában, ahol először napközis nevelőként dolgozott, majd diplomája megszerzése után biológia-testnevelés szakos tanárként kapott kinevezést. Mind a két tantárgy tanítása hamar a szívügyévé vált.

A tanárnő 40 évnyi pedagógiai tapasztalattal a birtokában nyugdíjba vonult. A felmerülő problémákat mindig jól kezelte, megnyugtató, egyenes megoldásokat keresett. Hosszú időn keresztül szerény körülmények között dolgozott testnevelőként, az iskola helyi adottságait mégis rugalmasan kezelte.

Tanulói elé példaként állhatott tudatos, kiforrott nevelői egyéniségével, szakmailag jól felkészült, gazdag módszertárával. Hosszú ideig vállalt osztályfőnöki feladatokat, tanítványaival jól megérttette magát.

Kiegyensúlyozott kedélyű, egyenletes munkabírású ember. Munkatempója nyugdíjazása küszöbén sem csökkent. Magas óraszámban tanított, hiszen ráhárult az iskola felső tagozatos sportmunkájának és versenysportjának megszervezése. Tapasztalatainak és bátor kezdeményezéseinek köszönhetően a nevelőtestület őt választotta az Iskolai Sportkör vezetésére, valamint a Természettudományi munkaközösség vezetésével is őt bízta meg. Feladatait kifogástalanul látta el, a nevelői közösség, valamint a tanulók igényeinek figyelembevételével.

Szinte lehetetlen 40 évi munkát, a naponta megvalósított feladatokat röviden felsorolni, hisz annyi mindent köszönhet neki az iskola, a kollégák és a gyerekek az ő lendületének, s hatalmas munkabírásának.

Hosszú és kifogástalan pedagógiai munkásságának elismeréseként Dunaújváros Közgyűlése, a Pedagógus Életpályáért Emlékérem díját Tóth Tiborné tanárnő részére adományozta.

Vizi András 1972 óta dolgozik a Hild József Szakközépiskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Kollégiumban, illetve annak elődjében.

Ez alatt a 40 év alatt kőműves szakoktatóként számtalan fiatallal ismertette meg ezt a szép szakmát, nevelte beléjük, a munka, a kétkeziség tiszteletét.

Mindvégig példát mutatott emberségből, tisztességből, gyerekszeretetből. Csendes, de igazi közösségi emberként, mindenki „Bandi bácsijaként” a mai napig óriási tisztelet övezi.

Nagy szerepet vállalt az intézmény 1996-os költözésénél az új iskola kialakításában, nemcsak mint oktató, de nyári szabadságát feláldozva közvetlen munkájával is hozzájárult ehhez az intézmény számára mérföldkőnek számító feladathoz.

A tanműhely kialakításában, a gyakorlati oktatás megalapozásában elévülhetetlen érdemei vannak, csakúgy, mint a technikusképzés beindításában.

Egyik főszereplője volt annak a programnak, melyben iskolánk tanulói a szakmacsoportjuknak megfelelően számtalan önkormányzati intézménynek nyújtottak segítséget.  Játszóterek, iskola és óvodaudvarok, épületek formálódtak tanulói, illetve az ő keze alatt. 1998-ban főiskolai oklevelet szerzett példát mutatva fiatalabb kollégáinak, hogy tanulni, megújulni soha nem késő.

Ebben a négy évtizedben számtalan tanulója szerepelt sikeresen az országos szakmai versenyeken, legutóbb tavaly, ahol a magasépítő technikusok döntőjén tanítványa a 3. helyen végzett.

Dunaújváros Közgyűlése, áldozatos és kimagasló színvonalú szakmai munkájának elismeréseként a Pedagógus Életpályáért Emlékérem díját Vizi András tanár úr részére adományozta.

 

Pavelek Tibor 1971 óta dolgozik a Hild József Szakközépiskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Kollégiumban, illetve annak elődjében. Igazi racionális a kétkeziséget becsülő, egyenes, igaz emberként tette mindezt kollégái magas tisztelete mellett.

Szigorú, következetes pedagógusként számtalan fiatalembert indított el a kőműves szakma nehéz, de nagyon szép útján.

Sokan közülük remek eredményeket értek el az országos szakmai versenyeken, jelezve, hogy a tanár úr szívügyeként kezeli a tehetséggondozást is.

Munkájának elismeréseként, munkaközösség-vezetőnek kérték fel a műszaki kollektíva élére, amit több éven keresztül kiemelkedően végzett.

Nagy szerepet vállalt az iskola költöztetésében, az új képzési formák, a tanműhely kialakításában 1996-tól. Osztályfőnökként is a legjobbak közé tartozott, de ügyeleti tevékenysége kapcsán a legjobb jelző illeti meg. Nyugdíjkorhatárának elérése után is nagy szüksége volt rá iskolánknak, és ő a kérésre igent mondott. Ebben az esztendőben döntött úgy, hogy átadja helyét a fiataloknak, nem kis űrt hagyva maga mögött.

Dunaújváros Közgyűlése a több évtizedes példaértékű és kimagasló szakmai munkájának elismeréseként a Pedagógus Életpályáért Emlékérem díját Pavelek Tibor részére adományozta.

 

Szaladósné Mohácsi Edit a Dunaújvárosi Óvoda óvodapedagógusa. 40 éve kezdte városunkban óvodapedagógiai tevékenységét.

Tanulmányait 1974-1976 között Kecskeméten az Óvónőképző Főiskolán végezte. Pedagógiai munkáját lelkiismeretesen, tudatosan, átgondoltan, magas színvonalon végezte. Sokrétű szakmai tapasztalatait csoportvezető óvónőként kamatoztatta. Tudását, ismereteit lelkesen átadta kollegáinak pl. ének-zene, mozgás, kézművesség- origami területén.

Megbízható, pontos, naprakész közösségi ember, aki jó meglátásaival segítette a kollektíva munkáját.

Folyamatosan képes volt a megújulni. Szívesen vállalt bemutató foglalkozásokat, óvodán kívüli szerepléseket a gyerekekkel. Hagyományteremtésében és szakmai programokon az óvoda életének meghatározó egyénisége.

 Az intézményben működő Kompetencia DIFER képességfejlesztő munkaközösség aktív tagja. Elsőként próbálta ki és adta tovább tapasztalatait az óvoda ágazatban ezen a területen is. A minőségirányítási csoport tagja. Közreműködésére mindig lehet számítani, véleményét elfogadják, hallgatnak rá munkatársai.

Intenzív alkotó munkája, kimagasló pedagógusi habitusa, példaadó nevelői tevékenységének elismeréseként Dunaújváros Közgyűlése a Pedagógus Életpályáért Emlékérem díját Szaladósné Mohácsi Edit óvodapedagógus részére adományozta.

 

  • Létrehozva: 2013. június 7.