fő tartalom

ŰRTECHNOLÓGIA ÉS DUNA STRATÉGIA A DF-en

Űrbe juttatandó eszközök számára fejlesztett bevonó-anyagok bemutatása, agyhullámokkal vezérelt robot, tésztahíd-építő verseny. – Többek között ilyen tudományos különlegességekkel ismerkedhettek meg az érdeklődők 2013. november 13-án, a Dunaújvárosi Főiskolán (DF) megrendezett KUTATÓK ÉJSZAKÁJA eseményen.

Péntekig folytatódik a Tudományos Hét, melynek keretében öt konferenciát rendeznek meg. A konferenciasorozat záróakkordja a IV. DUNA TÉRSÉGI KOHÉZIÓ nemzetközi tudományos szimpózium, ahol – többek között – a vizek minőségének helyreállításáról és megőrzéséről, valamint a fenntartható energia használatának ösztönzéséről tanácskoznak.

ŰRTECHNOLÓGIA A DF KUTATÓK ÉJSZAKÁJÁN

Már az űrben kering az a speciális anyag, melyet a Dunaújvárosi Főiskola felületfizikai laboratóriumában fejlesztettek ki. Ennek a különleges bevonó-anyag gyártási menetével is megismerkedhettek a tudomány iránt érdeklődők. Mindemellett tésztahíd-építő verseny, mágneses levitáció, lézeres és szélcsatorna kísérletek, agyhullámokkal vezérelt robot bemutató várta 2013. november 13-án 19 órától a tudomány után érdeklődőket.

 

A konferenciasorozat sajtótájékoztatóján Dr. Kiss Natália általános rektorhelyettes elmondta: „A Dunaújvárosi Főiskola vezetése fontosnak tartja, hogy évente egyszer bemutassák mindazokat a különleges tudományos kutatási eredményeket, melyekre az intézmény büszke lehet, hiszen ez nemcsak a főiskola szakmai reputációját erősíti, hanem sok fiatal figyelmét is felkelti, akik potenciális hallgatókká válhatnak a főiskolán az elkövetkezendő években.”

 

Petrik Anett, a „TUDOMÁNYOS HÉT – Egyhetes konferenciasorozat a Dunaújvárosi Főiskolán” című rendezvénysorozat projektmenedzsere kiemelte: „Nagyon fontosnak tartjuk, hogy érdekesek legyünk a középiskolás diákok számára. Éppen ezért olyan eseményeket is szerveztünk ezen a héten, melyek figyelemfelkeltő, "bevésődős" információkat adnak számukra. Így például a nálunk folyó informatikai oktatás jóvoltából megismerkedhetnek az agyhullámokkal vezérelt robottal, mobiltelefonnal irányítható kisautóval, a TV-stúdiónk pedig hírműsor készítéssel várja a médiatudomány iránt érdeklődőket. A még színesebb látványosság érdekében meghívtuk a Leonar3do cég képviselőjét, hogy nálunk is bemutassa a magyar Rátai Dániel találmányát, az azóta már világhírű 3D-s grafikai programot, amellyel szó szerint kihúzható a kép a monitorból, térben lehet rajzolni, majd forgatni a képet.”

 

DUNA STRATÉGIA KONFERENCIA

A IV. DUNA TÉRSÉGI KOHÉZIÓ című kétnapos (2013.11.14-15.) nemzetközi tudományos konferencián – többek között – a vizek minőségének helyreállításáról és megőrzéséről, a fenntartható energia használatának ösztönzéséről, valamint a Közép-Duna mente komplex fejlesztésének stratégiai irányairól tanácskoznak a DF-en. A konferencia fővédnöke Medgyesy Balázs, Duna-régió stratégiáért (EUSDR) felelős kormánybiztos.

 

EU-S TÁMOGATÁSSAL

A Tudományos hét – Egyhetes konferenciasorozat a Dunaújvárosi Főiskolán”, a TÁMOP-4.2.3-12/1/konv-2012-0051 számú, „Tudományos eredmények elismerése és disszeminációja a Dunaújvárosi Főiskolán” című pályázat keretében valósul meg

  • Létrehozva: 2013. november 14.