fő tartalom

Életmentő összefogás

Hírkép: Életmentő összefogás

A legutóbbi, a XIII. Carissa Kupán a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség életmentő készülék megvásárlására gyűjtött. A kezdeményezés mögé szinte egy emberként álltak amatőr sportolók, vállalkozók és magánszemélyek, sportegyesületek, illetve Dunaújváros önkormányzata. Forrás: DO

Az eredeti elképzelést túlszárnyalva, egy készülék helyett kettő eszköz megvásárlására elegendő pénz gyűlt össze. A szövetség jóvoltából a mai naptól két újabb defibrillátor áll Dunaújváros polgárainak rendelkezésére – mondta Cserna Gábor. Egyenlőre még nem tudni, hova helyezik ki a készülékeket. Erről egyeztetéseket tartanak, de ahogy a polgármester fogalmazott, olyan helyszínekben gondolkodnak, ahol rendszeresen sok ember fordul meg.

Elkötelezett támogatója a Carissa Kupáknak dr. Dorkota Lajos, a Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatal elnöke. Az átadó ünnepségben elmondta, a kupa az ország három legjobb kispályás labdarúgó tornája közé tartozik, évről évre többen kísérik figyelemmel, mind sportolók, gyerekek és felnőttek.

Kiemelte azt is, hogy az elmúlt egy év során számos jótékonysági akció valósult meg sikerrel, országos szinten is sok gyűjtést szerveztek meg városunkban pozitív eredménnyel, néhol azért, mert nagy szükség volt, legyen az a Bugyik család, vagy a fiatal kézilabdás lány gyógyulása, máshol pedig azért, mert közösen akartunk tenni valamit egy ügy érdekében.

Dr. Mészáros Lajos, a kórház főigazgató-főorvosa elmondta, keringésmegállás után 3-5 perc van arra, hogy újraélesszék az áldozatot, különben visszafordíthatatlan következmények állnak be. Magyarországon 26 ezer hirtelen szívhalál történik, nagy részük közterületen.  Naponta 70 ember esik áldozatul, ezek felében nincs semmi előjel, tünet.

Dr. Galambos Dénes országgyűlési képviselő azzal kezdte, egy élet elvesztése is sok. A segítségnyújtás egyik lehetősége a most átadott gépek. De segítséget jelent a laikus újraélesztés, amelyből tavaly rekordot állított fel a város. Ez utóbbival kapcsolatban hangsúlyozta, azért is volt fontos, hogy az emberek ne féljenek a segítségnyújtástól.

Tóth Imre, a DLSZ Társadalmi Felelősségvállalás Bizottságának elnöke elmondta, nagyon bíznak abban, hogy lesz folytatása a kezdeményezésnek és további defibrillátorok kerülnek majd városunk fontos pontjaira. 

http://dunaujvaros.com/hirek/201504/eletmento_osszefogas

 

  • Létrehozva: 2015. április 3.