Jelenlegi hely
Sportolók kitüntetése
Dunaújváros MJV Közgyűlése, elismerve a sport kiemelkedő jelentőségét, rendeletben szabályozta, hogy eredményességi jutalomban részesíti azokat a sportolókat és edzőket, akik dunaújvárosi székhelyű sportszervezet igazolt versenyzőjeként, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság és a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság által elismert és az Olimpiai-, Paralimpiai Játékok hivatalos, állandó versenyprogramjában szereplő egyéni versenyszámban vagy páros versenyszámban, egyéni sportág csapatversenyszámában vagy csapatsportágban Világbajnokságon 1-6. helyezést, Európa-bajnokságon 1-6. helyezést, illetve a Országos Magyar bajnokságon 1-3. helyezést értek el.
Az elismeréseket Pintér Tamás polgármester, Barta Endre, Szabó Zsolt és Mezei Zsolt alpolgármesterek és Motyovszki Mátyás, az Ifjúsági, Sport és Turisztikai Bizottság elnöke közösen adják át.
VÍZILABDÁSOK
A DFVE felnőtt női csapata, 2023. május 17-én az I. osztályú Országos Vízilabda Bajnokságban a 2. helyezést érte el.
- Maczkó Lilla
- Sajben Nikolett
- Horváth Brigitta
- Geraldine Mahieu
- Szabó Nikolett
- Garda Krisztina
- Mucsy Anna Mandula
- Sümegi Nóra
- Somogyvári Lili
- Jonkl Csenge
- Erdélyi Hédi
- Pál Réka
- Kardos Dominika
- Kardos Laura
- Eikel Anna
- Dobi Dorina Lili
A csapat tagjai közül ketten, július 28-án a fukuokai 20. FINA Világbajnokságon 6. a válogatott keret tagjaként 6. helyezést értek el:
- Geraldine Mahieu
- Garda Krisztina
A csapat tagjai közül ketten, a szeptember 15-én Coimbra-ban megrendezett U20-as FINA Világbajnokságon a válogatott keret tagjaként aranyérmet szerzett:
- Kardos Laura
- Sümegi Nóra
Önkormányzatunk elismerésben részesítette a válogatott másodedzőjét Kardos Krisztinát.
Önkormányzatunk elismerésben részesítette a felnőtt női csapat felkészítő edzőjét, Mihók Attilát.
SPORTLÖVŐ SZAKOSZTÁLY
Elismerésben részesült Gurisatti Gyula paralimpiai válogatott sportlövő, a Magyar Sportlövők Szövetsége versenyzője, aki 2023-ban az Országos Bajnokságokon:
- 1. helyezést ért el a 10 méteres 60 lövéses légpisztoly versenyszámban,
- 1. helyezést a 25 méteres 30+30 lövéses sportpisztoly versenyszámban valamint
- 1.helyezést ért el az 50 méteres 60 lövéses szabadpisztoly versenyszámban valamint
- a Rotterdam-ban rendezett Európa-bajnokságon 5. helyezést ért el a 10 méteres 60 lövéses légpisztoly versenyszámban.
Önkormányzatunk elismerésben részesítette Gurisatti Gyula felkészítő edzőjét, Miskolczi Juliannát, aki lelkiismeretes tevékenységével hozzájárult az eredményes szerepléshez.
TORNA SZAKOSZTÁLY
Kovács Zsófia, a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület torna szakosztályának sportolója:
- a 2023-as Törökországban rendezett Európa Bajnokságon összetettben 2. helyezést
- gerendán 3. helyezést
- és csapatversenyben 4. helyezést ért el.
- A Női Felnőtt I. osztályú Országos Bajnokságon Budapesten egyéni összetettben 3. helyezést
- gerendán 2. helyezést
- felemás korlát versenyszámban 2. helyezést ért el.
Makai Lilla a DKSE torna szakosztályának sportolója
- A Női Felnőtt I. osztályú Országos Bajnokságon Budapesten felemáskorláton 3. helyezést
- a Női Mesterfokú Bajnokság és Fiú Utánpótlás Kismester Bajnokságon egyéni összetettben és felemáskorláton is 2. helyezést ért el.
Czifra Bettina Lili a DKSE torna szakosztályának sportolója
- a 2023-as Törökországban rendezett Európa Bajnokságon csapatversenyben 4. helyezést
- A Női Felnőtt I. osztályú Országos Bajnokságon Budapesten egyéni összetettben 1. helyezést
- gerendán 1. helyezést
- talajon 1. helyezést
- a Női Mesterfokú Bajnokság és Fiú Utánpótlás Kismester Bajnokságon gerendán és talajon is 1. helyezést ért el
Mayer Gréta a DKSE torna szakosztályának sportolója
- a 2023-as Törökországban rendezett Európa Bajnokságon csapatversenyben 4. helyezést
- A Női Felnőtt I. osztályú Országos Bajnokságon Budapesten gerendán 3. helyezést
- talajon 2. helyezést
- ugráson 1. helyezést
- a Női Mesterfokú Bajnokság és Fiú Utánpótlás Kismester Bajnokságon ugrás versenyszámban 1. helyezést ért el.
Fehér Lili a DKSE torna szakosztályának sportolója
- az Ifjúsági Országos Bajnokságon Budapesten felemáskorláton 1. helyezést ért el.
- Az Ifjúsági Országos Bajnokságon Budapesten csapatversenyben 1. helyezést ért el.
Benkő Boglárka, Mayer Eszter és Szíj Emese a DKSE torna szakosztályának sportolói az Ifjúsági Országos Bajnokságon 1. helyezést értek el.
Önkormányzatunk elismerésben részesítette a torna szakosztály edzőit, Badics Rékát, Trenka Jánost és Hunyady - Turcsik Istvánt, akik szakértelmükkel hozzájárultak az eredményes szerepléshez!
KAJAK-KENU SZAKOSZTÁLY
Szellák Szabina a DKSE Kajak-Kenu és Sárkányhajó Szakosztályának sportolója
- a 2023-ban Olaszországban rendezett Ifjúsági és U23-as Világbajnokságon négyes hajóban 500 méteren 1. helyezést
- a Portugáliában rendezett Ifjúsági, U23-as és Para kajak-kenu Európa-Bajnokságon kettes hajóban 500 méteren 1. helyezést
- a Szegeden rendezett Serdülő, Ifjúsági és U23-as Magyar Bajnokságon kettes hajóban 500 méteren 1. helyezést ért el.
Hajdu Jonatán a DKSE Kajak-Kenu és Sárkányhajó Szakosztályának sportolója a
- Lengyelországban rendezett Európa Játékokon kettes hajóban 500 méteren 4. helyezést ért el,
- a Szegeden rendezett DOKTOR24 Felnőtt Magyar Bajnokságon kettes hajóban 500 méteren 1. helyezést ért el.
Slihoczki Ádám, a DKSE Kajak-Kenu és Sárkányhajó Szakosztályának sportolója a
- Szegeden rendezett DOKTOR24 Felnőtt Magyar Bajnokságon kettes hajóban 500 méteren 1. helyezést ért el.
Önkormányzatunk elismerésben részesítette Molnár Gergely és Horváth Attila felkészítő edzőket, akik tevékenységükkel hozzájárultak a kajak – kenu szakosztály sportolóinak sikeres szerepléséhez.
ÚSZÓ SZAKOSZTÁLY
Kovács – Seres Hunor a DKSE Úszó Szakosztályának sportolója
- az idei évben a Kaposváron rendezett Felnőtt Országos Bajnokságon 1500 méter gyorson 3. helyezést ért el. Kérem, fáradjon előre és vegye át az elismerést!
Az önkormányzat elismerésben részesíti Kovács – Seres Hunor felkészítő edzőjét, Szabó Gergőt, aki szaktudásával segítette és hozzájárult Hunor sikeres szerepléséhez.
BIRKÓZÓ SZAKOSZTÁLY
Nyikos Veronika a DKSE Birkózó Szakosztályának sportolója
- a Budapesten rendezett Felnőtt Országos Bajnokságon 76 kilogrammos súlycsoportban 1 helyezést
- a Tatabányán rendezett U20-as Országos Bajnokságon 1. helyezést
- a Spanyolországban rendezett U20-as Európa Bajnokságon 1. helyezést valamint
- a Jordániában rendezett U20-as Világbajnokságon 3. helyezést ért el.
Az önkormányzat elismerésben részesíti felkészítő edzőjét, Kiss Károlyt aki szaktudásával segítette és hozzájárult Kiss Károly sikeres szerepléséhez.
Gratulálunk minden díjazottnak!